Grabca

Jakou látku používají mafiáni na uspání?

Dobrý den, hrozně mě vždycky zajímalo, jakou látku použili mafiáni ve filmech když chtěli někoho rychle uspat. Aby ho pak mohli třeba zabít. Vždycky dají své oběti látku náuštěnou nějakou látkou a mě by zajímalo, co to je. Jen tak pro zajímavost, abych byla o něco chytřejší😁. Děkujiiiii

Nejlepší odpověď
Ametyst

Chloroform, tedy trichlormetan.

Další odpovědi
da ny

Při některých otázkách nevím, jestli se mám raději smát nebo plakat …;)
Ve filmech mafiáni nejsou a žádnou uspávací látku během filmování nikdo nepoužívá.

Pokud chtěli zločinci někoho zabít, neunavovali se uspáváním, mohli ho otrávit hned. Používali se uspávací prášky (většinou do tekutiny, vína, alkoholu, čaje), případně omamující. Dostali něčeho čichnout (tekutina např. ether, plyn aj.). Léta běžné i na operačních sálech.
Omamovalo a uspávalo se běžně už ve Starověku (a dávno před tím), odtud čerpali inspiraci i zmínění mafiáni. :D

Emefej

Olovo.

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

Ametyst

Da ny: Dobře jsi to rozebrána. Vidím, že budu muset u filmů přemýšlet a ne se jenom bavit. 🙂

da ny

Dodatek:
K uspávání slouží hlavně i různé výtažky, prášek z bylin (ne jen dnešní tablety).