Herek

Jakou knihu v angličtině byste doporučili českému středoškolákovi?

Jakou knihu v angličtině byste doporučili středoškolákovi? Jak by na tom byl s Vaším doporučením třeba The Hobbit?

Odpovědi
setapouch

Spíš než o stupeň školsví jde o stupeň jazykových znalostí. Někomu třeba jednoduché pohádky a někomu třeba zákony.

Psychotic

Hobit používá složitou a hlavně zastaralou angličtinu, takže bych ho nedoporučil.

Pokud mám doporučit jinou knihu ze žánru sword & sorcery fantasy… asi bych nejvíce doporučil Sword of Truth ságu od Terryho Goodkinda. Pro náctiletého se přesně hodí i úrovní násilí a realističnosti. A hlavně právě jednoduchou angličtinou.
První díl se jmenuje Wizard's First Ru­le.

cate1597

např. Of Mice and Men
dobře se to čte :)