annas

Který český spisovatel, dnešní jubilant, přával rozhlasovým posluchačům: „Dobré a ještě lepší jitro?“

Byl to rozený vypravěč. Vzpomenete si, čím se stal známým?

Nejlepší odpověď
vagra

František Nepil,se stal známým především svým nenapodobitelným způsobem vyprávění a pak také nezaměnitelným hlasem.
Jeho knihu " Jak se dělá chalupa "jsem přečetl,jak se říká, jedním dechem.
Jeho lidové vypravěčství,bylo opravdu geniální.

Další odpovědi
dedeg

František Nepil,vím to žiju v jeho kraji.

hanulka11

František Nepil byl kdysi dotázán redaktorem českého rozhlasu, zda by nechtěl učinkovat v pořadu Dobré jitro. On souhlasil, ale to ještě netušil, co ho čeká. Po dva roky musel každý týden napsat krátký sloupek. Časem dosáhl pořad veliké popularity a Nepil se vcelku nepřekvapivě rozhodl vydat fejetony knižně

František Nepil (10. února 1929 Hýskov – 8. září 1995 Praha) byl český spisovatel.

http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Fran­ti%C5%A1ek_Ne­pil

hanjimka

Byl to František Nepil.Teď zrovna mám rozečtenou jeho knížku povídek a fejetonů s názvem Dobré a ještě lepší jitro.