Boy 13

Jakou kapacitu má lidský mozek?

Jak je možné, že si každý nový den pamatujeme to, co jsme prožili, pamatujeme si to, co jsme viděli v televizi atdl. ? Jakou ,,kapacitu" má lidský mozek? Např. HDD disk má kapacitu 500 GB, jak by se to tedy posuzovalo s lidským mozkem? Děkuji.

Nejlepší odpověď
Dochy

Občas se někde objeví nějaké srovnání, ale ono to je to zcestné. Nelze to moc dobře porovnat, protože mozek pracuje poněkud jiným způsobem. Má nějaké své vlastní „komprese“ a když si zapamatuješ obrázek růže, nikdo není schopen říct jestli zabírá 2kB nebo 10 MB

Další odpovědi
Nassin

Nevím co je na tom pravda, ale četl jsem, že lidský mozek má výkon 38 petaflops a paměť 3 581 TBl

Zdroj: https://www.zi­ve.cz/bleskov­ky/lidsky-mozek-ma-vykon-38-petaflops-a-pamet-3-581-tb/sc-4-a-146110/default.aspx

annas

Opět řešíte svou paměť? Už nejméně popáté. Snad si zopakujete druhy paměti a něco se dovíte více.

Radila jsem vám, že třeba vám pomůže psycholog, , případně trénink paměti.

„Zázrak lidské paměti: Jak na ni vyzrát a jaká je kapacita lidského mozku?“

https://www.sto­plusjednicka.cz/zaz­rak-lidske-pameti-jak-na-ni-vyzrat-jaka-je-kapacita-lidskeho-mozku

V anglickém zdroji
https://www.sci­entificamerican­.com/article/what-is-the-memory-capacity/

Jaká je kapacita paměti lidského mozku?

Je těžké vypočítat přesnou paměťovou kapacitu mozku pro paměti. Nejprve nevíme, jak měřit velikost paměti. Za druhé, určité vzpomínky zahrnují více podrobností, a tak zabírají více místa; ostatní vzpomínky jsou zapomenuty a uvolňují tak místo. Některé informace navíc vůbec nestojí za zapamatování.

Neurony se kombinují tak, že každý z nich pomáhá s mnoha vzpomínkami najednou, což exponenciálně zvyšuje kapacitu paměti paměti mozku na něco blíže k přibližně 2,5 petabajtu (nebo milionu gigabajtů).

Pro srovnání, pokud by váš mozek fungoval jako digitální videorekordér v televizi, stačilo by 2,5 petabajtů na to, aby pojalo tři miliony hodin televizních pořadů. Chcete-li spotřebovat celé toto úložiště, museli byste nechat televizor běžet nepřetržitě déle než 300 let."

Kapacita – jedna z informací, které se stále s upřesňují.

Kapacita paměti lidského mozku u průměrného dospělého člověka může uložit biliony bajtů informací. Ve Stanfordské studii bylo oznámeno, že samotná mozková kůra má 125 bilionů synapsí.

https://www.cns­nevada.com/what-is-the-memory-capacity-of-a-human-brain/

V jiné studii bylo oznámeno, že 1 synapse může uložit 4,7 bitů informací.
lidský mozek je skutečně zázrak s více schopnostmi, než si většina z nás dokáže představit.

Jak vycházejí další studie – je jen otázkou času, než skutečně zjistíme, kolik může lidský mozek uložit."
https://www.cns­nevada.com/what-is-the-memory-capacity-of-a-human-brain/

Podívejte se také do archivu. – několik otázek na toto témě

Z

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

xiperio

Už někde jsem dříve četl, nevím to přesně. Kdyby jsme naplnili ten nejvyšší mrakodrap na větě od sklepa až po střechu těmi nejvýkonnějšími čipy co existují tak to stačit na jeden lidský mozek nebude. Nevím jestli to formuluji přesně,. Jeto jenom pro srovnání, co nosíme na krku.