CR chess2017

Jakou kalkulačku používáte?

Nejlepší odpověď
quentos

Tu, která je součástí Windows, a mimo PC tu v mobilu. Ale obecně až tehdy, kdy by daný početní úkon zabral hodně času při počítání zpaměti.

Další odpovědi
Drap

Většinou žádnou. Počítám z hlavy.

led

Kupecké počty – na to mi stačí hlava
Počty – používam prsty
Výpočty – abakus a guličkové počítadlo (môžu byť aj lastovičky) zvládnu aj mocniny

aliendrone

Integrovanou do operačního systému.

Jiří Bohumil

Pro složitější výpočty – na NB aplikaci kalkulačka X8, na mobilu aplikaci z GooglPlaye CALCU a v šuplíku stařičkou Sharp EL-5812.
Ale běžné „kupecké“ počty (nákupy) zvládnu ještě i z hlavy. 🙂

ivzez

Calc1.exe (kalkulačku ze starších Windows pro Windows 10),
ale častěji používám Excel → často potřebuji stejné výpočty, proto
jsem si v Excelu vytvořila vlastní „kalkulačky“.

JájsemRaibek

https://upload­.wikimedia.or­g/wikipedia/com­mons/thumb/7/7a/Scho­ty_abacus.jpg/220px-Schoty_abacus.jpg

quizzi

Microsoft Mathematics
https://www.y­outube.com/wat­ch?v=DyYacuhyP­Xw

CR chess2017

já casio fx-991EX