Kelt

Jakou doporučíte aplikaci na „slovník“?

Hledám nějakou aplikaci na slovník. Zapisoval bych si slovíčka, která jsem se naučil a která by se mi řadila dle abecedy, stejně jako je telefonní seznam. Mám 15 let starý diář, který toto umí, ale má malou kapacitu, mimo jiné a tak si říkám, že něco bych mohl stáhnout, třeba Excel nebo něco podobného. Nechci si stahovat nějaké slovníky, ale vytvořit si vlastní a ten rozšiřovat. Poradí mi někdo? Děkuji.

Odpovědi
anonym

Kartičky, slovíčka a jazyky. Apka, kde se můžeš i zkoušet.

elkon

Používám PC Translator, který může překládat do (nebo z) několika jazyků, podle potřeby. Dokonce je možné spouštět i výslovnost slov, což je výborná věc. A je možné jeho databázi slovíček rozšiřovat, pokud narazíte na výraz, který tam není a vy budete znát význam. Databáze je samozřejmě podle abecedy.

Michal47

Pokud uvažujete o nějaké aplikaci Microsoftu, pak Excel není ta pravá (jde o tabulkový procesor). K řazení a doplňování kartiček slouží Microsoft Access. (Ale nevím, zda to není na tak jednoduchou věc příliš drahá investice.)