verka

Jakou českou specialitku máte rádi?

Když jste v některém koutě naší republiky, nezapomenete si tam koupit něco dobrého, co je pro ten kraj typické?

Nejlepší odpověď
quentos

kdykoli zavítám na Moravu, nechám aspon stovku v pekárně za valašské frgály – učiněná mana. Jinak z českých specialit nejraději topinky – ve světě znají akorát toasty a ty mi přiadají značně ochuzené. Není nad to si na opečený chleba vymačkat pořádnou vrstvu česneku, ačkoli potom při jídle málem slzíte i ušima ;{)))>
Doplňuji:
led: s chlupatými knedlíky taky naprostý souhlas a na oplátku musím dodat, že ze slovenských specialit se s maminkou můžem utlouct po haluškách s brynzou ;{)>

Další odpovědi
led

klasika vepřo-knedlo-zelo
chlupaté knedlíky Jihlava

elektrikář

Já jsem zatíženej na Karlovarské oplatky. V 60 letech jsem tam bydlel a kousek od nás je vyráběli vonělo to po celé ulici. Když si je koupím vracím se do mádí.

SinceX

Kdykoliv zavítám do Karlových Varů koupím oplatky. Když je pouť tak Trdelník – těsto opekáné na ohni posypané skořicí a cukrem -
A když jsem v hospůdce tak svíčková na smetaně s brusinkami a šlehačkou..:)

zdeny

Pro mě je top v jídelníčku krásně do červena a do křupava upečená kachýnka s kysaným zelím a bramborovým knedlíčkem

Michal

Kachna s chlupatým knedlíkem a kysaným zelím a Svíčková na smetaně u mého stolu vedou.

Bumbes

Jako rodák z Plzně mám oblíbený „plzeňský vepřový řízek“. Je rozklepaný do průhledna, 2× obalený, poctivě osmažený do křupava s bramborovým salátem a plátkem citronu.

mirka151

máme rády dobrý gulášek s bramboráčky ted ho vařím ,,,,,a nejepší je druhý den!!!!!!! At si EU trhne nohou!!!!!!!!!a síčková ,také pěkně uleželá!!!!

PostApMan

Naposled na Moravě pálenku…
Ale když jsem byl malý, tak jsem si z výletu vždycky něco přivezl(model Karlštejna a další suvenýry)

blesk26

Co se specialitky týče, tak myslím, že to je jednoznačně tataráček, ale jinak po krajích se vždy něco místního najde :)

lorja

Pokud se stavíme na oběd,tak se snažíme ochutnat něco místního.Já osobně si ale nejvíce pochutnám na křupavé bramborové placce.Také si kupujeme turistické známky,které si syn připichuje na mapu.

macek

Já miluju svíčkovou s knedlíkem a brusinkami.A ří­zeček s bramborovým salátem

rybíz

Moje máma dělá vynikající velké kulaté koláče s uvařenými sušenými hruškami a sypátkem, také mám velmi rád domácí chlupaté knedlíky se zelím a vepřovým masem, bílou polévku – kyselačku, koláč z cukety a hlavně kapra na česneku.

quentos

SinceX: trdelníky jsou taky dobrota, ale na to, jak je toho málo (uprostřed díra jako kráva), tak bývají pěkně drahý…

lorja

quentosi,dnes si bohužel,za tu stovku od nás těch frgálů moc neodvezete.V prů­měru stojí jeden 80Kč.

verka

Topinky miluji a přesto mě nenapadlo, že je to specialita. Díky.