Luxx

Jakou cenu může mít stoletá Metaxa?

Jakou cenu může mít pětihvězdičková 100 let stará Metaxa?
Doplňuji:
A jak poznat, že jde o originál (ve smyslu, že je to opravdu archivní láhev apod.) ?

Nejlepší odpověď
zjentek

myslíš lahev plněnou dnes a nebo plněnou před sto lety? To je totiž zásadní. Odhaduju to na 20 tis. kaček, sběrateli v ČR by se to v „dobrý lahvi“ dalo prodat za 50 tisíc ..sběrateli z USA pak za cirka 8 tisíc usd, myslím tu „plněnou dnes“ ..to víš, není sběratel jako sběratel ;)
Doplňuji:
arygnoc, co to kupuješ za drahý patoky? Nemáš na pořádnou? Viz Odkaz:
http://destila­ty.heureka.cz/me­taxa-aen-0_7-l/

Další odpovědi
dědapetr

Z historie Metaxy
Metaxa
Metaxa byla stvořena pod vášnivým řeckým sluncem. Její sladká a jemná chuť představuje nejlepší středomořský destilát. S výrobou se začalo někdy kolem roku 1888, v řeckém městě Piraeus a netrvalo dlouho, kdy do začátku rozsáhlého exportování Metaxy do celého světa. Dnes ji ochutnává na 75 zemí a najdete ji v každém lepším baru.

Často se Metaxa nazývá brandy a ve své podstatě to brandy je, avšak ochucená řeckým tajemstvím, tkvícím v muškátovém víně a extraktech několika bylin. Zrání probíhá v dubových sudech po dobu tří, pěti nebo sedmi let. Tento věk poznáme podle uvedeného počtu hvězdiček na etiketě, co hvězda, to jeden rok. Existují i dvanáctileté a šestnáctileté Metaxy, avšak většinou zůstávají na řeckém trhu a nevyváží se ve velkém množství za hranice.
Doplňuji:
Metaxa AEN

V roce 2008 byla rovněž představena Metaxan AEN. Oč jde? Jedná se o 80 let zrající Metaxu, která pochází z úplně prvního sudu, který byl použit k zrání. Představena byla v rámci oslav 120. výročí vzniků firmy. Jste-li zvídavého ducha, jistě vás zajímá, co znamená označení AEN. Nejedná se překvapivě o žádnou zkratku, ale jde o starořecké slovo, které by se dalo přeložit jako „navěky“ či „navždy“. Otázkou je, zda takto hodnotnou Metaxu vypít či ji pouze vlastnit. Dle našeho názoru je správné ji vypít, proto byla přece vyrobena, ovšem je třeba ji zvlášť pečlivě vychutnávat.

arygnoc

30 ročné druhy sú okolo 980 euro.

tak si to skúste spočítať.

;-Q
Doplňuji:
zjentku, Metaxa AEN nie je 30 ročná metaxa. 😁

;-Q

anonym

40 -tiletý Johny Wolker(blue label) stojí cca 900,–kč panák,metaxa bude taky dost mastná.

da ny

Pro mne „žádnou“ 😁
… vůbec mi nechutnala ani 12* :(((
Doplňuji:
Nejsem odborník a ani sběratel ;).

Luxx

zjentek → myslím plněnou před 100 lety

zjentek

jakou má cenu:

  1. tak taková je buď někde na půdě, nebo na netu ..a jestli taková na netu je, určitě tam je i s cenou ;)
  2. jak pro koho ..hódně nespecifikovatelné

zjentek

..počítám, že se bavíme o penězích ..né? ;)

Luxx

jistě, o korunkách je řeč :) bude to varianta na půdě, kdybych to našla na netu, tak se neptám na cenu.. ta by tam byla napsaná, jak píšeš…