jjsemtujak

co pít k absinthu?

Na silvestra si koupim asi absinth 70% vol. ale nechci ho pít samotný je moc silný.
Je dobré absinth zapíjet coca colou? Nebo máte nějaké jiné návrhy čím absinth zapíjet??? Určitě si vemu C vitamín před pitím, abych dodal vitamín do těla :)
A ještě se chci zeptat jestli absinth hodně vysouší organismus, abych si kdyžtak připravil na ráno hodně vody :D a jestli můžu na absinth pivo myslím to tak, že bych průběžně pil piva i absinth

Nejlepší odpověď
hanulka11

Myslím, že větší množství samotného fakt není vhodné a zapíjet pivem …brrrr budeš mít šílenou opici.

Ve světě je rozšířeno několik způsobů, jak se absint pije. V základě se jedná o jeho míchání s vodou, což má za následek změnu jeho barvy. Nejen Francouzi tento proces označují slovem loucher nebo louche, což doslova znamená kalit se, kalný. Pokud se smíchá pravý absint s vodou, mělo by dojít k jeho pozvolnému zakalení a změně barvy ze smaragdově zelené na mléčnou. Změna barvy je spojena s obsahem silicových složek, které se ve vodě začnou srážet a odlučovat se od alkoholické složky. Dochází ke srážení v koloidní suspenzi. Případně se voda nalije do skleničky s absintem přes kostku cukru na lžičce, což má za následek rozpuštění cukru a zjemnění chuti nápoje. Tento způsob konzumace je velmi rozšířen po celém světě.

Absint se původně naléval do speciální sklenky, která měla nejčastěji rozšiřující se kulatou nožku tvaru skleněné kuličky. Objem sklínky se pohyboval okolo 75 ml. Přes sklenku byla položena speciální děrovaná lžička, na níž se nechávala kostka cukru. Původní pijáci absintu si vždy nápoj připravovali sami a urážkou by byla příprava nápoje číšníkem. Tento tradiční způsob konzumace se společně s replikami absinthového příslušenství postupně vrací.

Ředění vodou vůči absintu by mělo být přibližně v poměru 3:1 až 6:1, ale doporučení se liší vzhledem ke konzumované značce.

V Česku se po revoluci objevil nový způsob, který se stal úspěšným marketingovým tahem. Na lžičku se vloží kostka cukru, která se namočí do sklenky s absintem. Díky vysokému podílu alkoholu je možno kostku s absintem zapálit a nechat odkapávat vznikající karamel do sklenky. Po dohoření se rychle lžička s karamelem ponoří do absintu a celá směs se rozmíchá a následně se podává ke konzumaci. Procedura je opticky velmi efektní a získává si množství turistů a absintových nováčků. Tento rituál je vhodný spíše pro bohémský absint.

V Rusku je rozšířeným zvykem podávat absint silně vychlazený a zapíjet ho sklenkou vody.

Další odpovědi
BANAN93

na absinth pivo nedoporučuji – jednou jsem z hecu vypil decáka na ex hned po příchodu do hospody a hned jsem měl pěkně rudé tváře :D

pro mě to není pití na vypití celé flašky – ani mi to nechutná – a myslím že je dobré si dát tak jednoho ze srandy a dost.

Já osobně bych si k té kole dal radši whisky

http://www.go­ogle.cz/#hl=cs&t­bo=d&sclient=psy-ab&q=koktejly+s+ab­sinthem&oq=kok­tajly+s+a&gs_l=­hp.1.0.0i13j0i13i1­0i30j0i13i30.1654­.16179.0.18307­.21.17.4.0.0.2­.1351.8295.1j7j0j2j2j1­j0j4.17.0...0­.0...1c.1.Z3AR­jYB3zp0&pbx=1&bav=on­.2,or.r_gc.r_pw­.r_qf.&bvm=bv­.1355534169,d­.d2k&fp=854f7fc7d9ca7bd4­&bpcl=40096503&biw=1360&­bih=828 zkus se podívat na recepty s čím se to pije, ale budeš mít u postele kýbl :D
Doplňuji:
také jsem se jednou namotal do takové spontání chlastací akce a tak jsem si koupil na benzíně metaxu (ještě tam stála 500) – jednou sem si srknul a už jsem jí nechtěl, ale každej má jiné chutě

Jikra

Jestli nechceš mít zkažený Silvestr tak se na celý Absinth vykašli, ba naopak pij nápoje s co nejmenším obsahem alkoholu abys vydržel až do rána pokud možno pohromadě. Hlavně nemíchat. A věř mi že už jsem dost starý na to abych co se týká nasávání mohl rozdávat rozumy.