Doli$h

Jakej modem koupit?

Zdravím, koupila jsem omilem pouze wi-fi router místo modemu a routeru dohromady a teď nevím jaký modem mám koupit. Model Asus RT-AC51U. Připojuje se do pevný linky. Prosím o radu ať to zase nezvořu. Děkuji.

Nejlepší odpověď
gecco

Primární otázkou je, k čemu se chceš modemit (kábl, xDSL, něco vzduchem…) – bez této informace ti nikdo neporadí…

BTW – modem obvykle dodá provider – proč sháníš vlastní?
_____________­____________

„Pevná linka“ – to je v současnosti ADSL nebo VDSL – a pro každou z těchto možností potřebuješ jiný modem.
😉
Ověř si to, pro jistotu, u poskytovatele (nebo třeba ve smlouvě).
😉

Další odpovědi
McArthur

Asus RT-AC51U není špatná záležitost, máš ale asi přípojku ADSL (případně VDSL), tj. přes pevnou linku. Pokud ano, nejprve si zjisti, jakou máš doma linku, protože modem ADSL na lince VDSL nefunguje.

Máš-li přípojku od kabelovky, potom od ní máš i router. Tento Asus tedy buď nepotřebuješ, nebo ho můžeš zapojit za router od kabelovky.

Máš-li přípojku od místního poskytovatele, potom je tento router dobrým řešením a není potřeba si brát jiný router od místního providera.

Máš-li jiný typ připojení do Internetu, zeptej se svého poskytovatele Internetu (providera). Určitě Ti poradí.