Kepler

Jakého nejvzácnějšího ptáka jste kdy viděly na vlastní oči?

Odpovědi
Edison

Toho svýho!! Jedinej exemplář na světě a jen tak ho někomu neukazuju… Sorry, se ptáš ženskejch…

Kelt

Nemohu posoudit. Jezdívám po ZOO, tam jsou papoušci, dravci a podobně. Takže i rajky a jiné. Možná je nějaký pták dost vzácný pro danou ZOO. Mně osobně připadá vzácný tukan, kterého jsem také viděl, ale třeba v Jižní Americe je běžný, jako náš kos.

marci1

Na jedno i druhé oko jsem nespatřila toho nejvzácnější ptáka na světě, neboť jsem četla, že nová studie, která se zabývala jeho studiem, zjistila, že ho bylo téměř nemožné spatřit a že proto je tak vzácný, že zřejmě neexistoval a neexistuje. Jedná se o „bulbulce nigerijského“. 🙂
Na svá krásná očka jsem spatřila krasku krátkoocasou jávskou a v našem lese krásně vybarvené bažanty, jež původně do české přírody nepatří, ale kodrcat umí, až se to nedá poslouchat. 🙂

zbyndo

Pokiaľ viem,bol to Kakadu,lebo keď som chcel dcérke kúpiť nejaké zvieratko v chovprodukte,30 ro­kov dozadu,stal 26 tisíc,na tú dobu balík peňazí

briketka10

Nevím, jestli je nejvzácnější, ale pro mě je nejvíc zajímavý.
Kasuár přilbový ohromně velký pták. Osamocený smutně
vyhlížející ve výběhu. Viděla jsem ho v ZOO Brno.
http://zoozapra­.wz.cz/kasupri­.htm

Ametyst

Papuchalk ve volné přírodě.

Kepler

Edison: samozřejmě jsem se ptal ženských. Snad mě neřadíš mezi ty blby, co nerozlišují mezi tvrdým a měkkým. Ale jinak dobrá odpověď!