Palpatine

Jakého náboženského vyznání byl původně islámský prorok Mohamed?

Od narození ho za proroka nepovažovali, to až v pozdější fázi života. Ale v jaké víře se vlastně narodil? Každý měl tenkrát nějakou víru. Jaké víry byli tedy jeho rodiče? Vzhledem k místě jeho narození se dá podle mého spekulovat o křestanství nebo judaismu.

Nejlepší odpověď
annas

Jak s z Mohameda stal muslim.

Bylo to složité, protože v Arabii existovalo predislámské náboženství.i Spo­čívalo v domorodých polyteistických přesvědčeních , ve starobylém arabském křesťanství, v nestorském křesťanství, v judaismu , v zoroastrianismu a td. Muhamed žil mezi beduíny.
https://www.re­flex.cz/islam-nabozenstvi-koran-mohamed

"Protože kromě těchto biografických zdrojů, sbírek hadísů, Koránu, koránských komentářů a záznamů o vojenských výpravách v podstatě neexistují žádné nezávislé zdroje o Mohamedově životě, je prakticky nemožné říct, nakolik jsou zde zaznamenané skutečnosti pravdivé. Nicméně z hlediska diskuse o islámu je podstatné především to, že převážná část muslimů považuje tuto historii za pravdivou a činy Mohameda za hodné následování. Protože je Mohamed považován na nejdokonalejšího z lidí, vzor vhodný následování v každém ohledu pro všechny doby, je dobré znát detaily z jeho života, protože tato znalost může být klíčem ke zmatku, který panuje kolem takových záležitostí, jako je postoj muslimů k nemuslimům a podobně.

e zaznamenáno, že když matka Aláhova proroka otěhotněla, měla vizi a promluvil k ní hlas, který řekl: “Jsi těhotná princem tohoto národa. Až se narodí na této zemi, musíš říct: ‘Dávám ho pod ochranu Jediného před špatností každého závistivého člověka.’ A musíš ho pojmenovat Mohamed.”

Zatímco nosila dítě ve svém lůně, viděla za sebe vystupovat světlo, které osvětlilo dokonce i hrady v Busře v Sýrii. A Abduláh bin Abdul-Mutalib, prorokův otec, zemřel ještě dříve, než se dítě narodilo. atd.

více se dovíte v odkazu.
https://www.iv­crn.cz/zivot-mohameda/

Další odpovědi
Anikitos

Teď si nejsem jistý, ale myslím, že v místě kde se narodil (okolí Mekky) bylo tzv. předislámské náboženství – Arabská mytologie (=Tisíc a jedna noc), Džinismus a křesťanství. A pravděpodobně ke křesťanství se původně (mohli) hlásit jeho předci (přece jen Islám tak nějak „navazuje“ na Křesťanství, které zase „navazovalo“ na Judaismus).

Kepler

Mohamed je muslimy považován za poslední krok zjevování monoteistického náboženství, jehož dřívější verze byly učeny Abrahámem, Mojžíšem, Ježíšem a ostatními předcházejícími proroky. Nezavrhl zcela judaismus a křesťanství – dva další monoteistické systémy, známé v Arábii již dříve – řekl, že byl Bohem poslán, aby zdokonalil a dokončil jejich učení.
https://cs.wi­kipedia.org/wi­ki/Mohamed

dubraro

Když vyrůstal, bylo mezi Araby rozšířené primitivní náboženství, v podstatě animistické. Vlastně každý klan je měl poněkud odlišné. Musíme přitom vzít v úvahu, že Arabové té doby byli v podstatě pouštní lupiči. Sami produkovali sotva třetinu toho, co potřebovali k životu, ostatní loupili okolním národům a zhusta i sami mezi sebou. Toho si Mohamed všiml a chtěl vytvořit systém, který Araby sjednotí, aby expandovali navenek a nelikvidovali se navzájem.
První Mohamedova manželka, Chadídža, byla bohatá vdova, o dost starší než on a byla židovka. Mohamed se v té době vzdělával u místního rabína a snad se i pokoušel překládat Tóru a upravit judaismus pro potřeby svého národa. Tak prý vznikl první, ztracený Korán. Jenže takové náboženství bylo pro bandy lupičů a bojovníků příliš složité a příliš mírumilovné a Mohamed s ním neuspěl. A dál to znáte.

Drap

Neni pravda že každý měl nějaké náboženství. Nemusel mít při narození žádné ze současně známých. Myslím ale, že u něho to byl judaismus. /Nehledal jsem ale, neni ověřeno/