Jaké/které vznikne číslo, odečte-li se jednička od nekonečna?

Nejlepší odpověď
annas

Na otázku odpoví matematik na stránce -„Matematika – tady to pochopíš.“
https://matema­tika.cz/nekonec­no

∞ – 1 = ∞

"Nekonečno je z části podobné nule, ta je taky v mnoha ohledech zvláštní a platí pro ně zvláštní pravidla

Podobně jako cokoliv krát nula je nula, také platí, že cokoliv krát nebo cokoliv plus nekonečno je nekonečno. Pokud od nekonečna odečtete jakkoliv vysoké číslo, zůstane vám vždy nekonečno. Stejně tak, pokud se budete pokoušet nekonečno podělit. Nekonečno je zkrátka tak velké, že i když od něj budete každou vteřinu odečítat miliony, stejně vám vždycky zůstane nekonečno. atd. "

anonym

Doporučuji toto velmi poučné video
„jak se počítá za nekončenem“ https://www.y­outube.com/wat­ch?v=SrU9YDoXE88

Dochy

annas: Odpověď ok, ale k tomu doplněním mám výhrady.
„cokoliv krát nebo cokoliv plus nekonečno je nekonečno“. Nekonečno krát nula není definované. Nekonečno dělené nekonečnem také ne. Na VŠ technického typu se docela dost času stráví tím, naučit se tyto případy vyšetřit.
(lze to jen v případě, pokud máme informace o tom, jak to nekonečno „vzniklo“)

annas

Převzala jsem od matematiků, takže připomínky vzneste k autorovi, nikoliv ke mně.

Dochy

oni to o něco níže upřesňují, ale Vy jste zkopírovala jen tu neúplnou část ☹

annas

Vložila jsem odkaz, takže je možné ho rozkliknout a přečíst si článek celý.

Navíc text končí zkratkou atd., z toho vyplývá, že pokračuje. .

led

Dochy a annas
Vložiť časť výpisu s pridaním odkazu je rovnaké ako matematická operácia s nekonečnom. Vždy sa nájdu pochybovači…
ale v zmysle pravidiel tejto stránky odpoveď vo forme výpisu a uvedením zdroja je platná odpoveď. Veď záujemca si môže informáciu doplniť prečítaním zdroja…
Ale nastolili ste zaujímavú otázku
Ozaj je ∞ kladné, alebo záporné číslo? Pretože doteraz bola ako neutrálne číslo uvádzaná 0 (nula) a všetko menšie než 0 bolo záporné a väčšie kladné…

Dochy

Věc názoru. Podle mně: pokud vykopíruju kus textu, měli by tam být informace tvořící celek . Nebo přímo upozornění že citované obecné tvrzení má vyjímky, kterými se nezaobírám. V daném případě to ale vypadá jako nezpochybnitelné tvrzení a odkaz je uveden takovým způsobem že je tam jen pro případné další studium.

Ad kladné a záporné nekonečno: V oboru reálných, celých, racionálních čísel se uvažuje zvlášť kladné a záporné nekonečno (takže –1 * ∞ = -∞)

V oboru komplexních čísel se zpravidla znaménko u nekonečna neřeší.