Avatar uživatele
Michal Kole

Jaké verze písniček máte raději?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 2Pro koho je otázka zajímavá? barnajka, anonym před 4710 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
anonym

Studiovou verzi

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
barnajka

S minimem nástrojů a zvukových efektů

Těžko se mi odpovídá, váhala jsem mezi studiovkou a akustickou verzí – ale nakonec jsem přece jenom vybrala tu akustickou. Studiovka je sice fajn, zní asi ze všeho nejlíp – ale je to jen 40% umělce a ten zbytek dělá technika. Kvalitní nahrávací zařízení dovede skvěle retušovat kdejaký zpěvákův nedostatek, a to si pak říkám, že když na to přijde, mohl by se muzicírováním živit vlastně každý :)
U unplugged verze – nebo akustické verze – se nic ošidit nedá. Buď umíš – a nebo neumíš. A když neumíš, tak si táhni a nezpívej :))

Co se těch živáků týče – miluju je! Ale spíš jen když jsem PŘÍMO na tom koncertě. Tam to zní tak nějak jináč, líp. Živák z CD už není úplně ono. Sjezdila jsem docela dost koncertů – a vždycky jsem měla poict, že TOHLE je ten nejlepší koncert mýho života. A pak jsem ho třeba slyšela ze záznamu – a nechápala jsem, co mě na tom kdy tak bralo :)
Nejlepší live záznam, co jsem kdy viděla a slyšela, je Simon & Garfunkel ze Central parku (r. 1981) – to je prostě pastva pro uši i pro oči, nepopsatelná nádhera :) Stejně tak mě nikdy nezklamou „živí“ Čechomoři, Flereti a nebo Serj Tankian. Borci, před kterými hluboce smekám.

No a k tomu karaoke – asi jsem zapškloun zapšklý, ale karaoke je druh „umění“, kterýmu asi nepřijdu na chuť nikdy :)) Provozovat ho pro sebe a svých pár kámošů na nějaké rozjeté soukromé párty – proč ne… Ale že se dělají spešl karaoke večírky pro veřejnost a že lidi pak to svoje „umění“ nekriticky vystavují na netu – to je na mě fakt moc. Když poslouchám, jak ti neumětelové przní mý milovaný písničky, moje ouška trpí a srdíčko krvácí :))

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Terryle

Studiovou verzi

Tu, na kterou si zvyknu jako první – takže většinou studiovku. Jsem suchar a konzerva, co se muziky týče. Občas ale platí i odpověď b, d nebo e.
Co mě ale přivádí k nepříčetnosti, je 99% předělávek v původním jazyce – znám snad jen jednu dvě, která se povedla víc než originál. Jinak to je většinou napřesdržku nebo na žalobu. Když jsem před pár roky slýchala občas zdiskovaný covery Beatles od nějakejch asi holek, otevírala se mi kudla v kapse.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
quentos

Live verzi z koncertu

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Jikra

Studiovou verzi

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
tuCZek

Studiovou verzi

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
filva

Studiovou verzi

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek