Jaké „věci“ byste označili jako malebné, pokud se zamyslíte nad naší českou zemí?

Co jsem viděl malebného? Je to jen zlomek možností, které bych označil jako malebné v ČR, takže máte svobodu vaší volby.

Jako příklad uvedu co jsem si očima vychutnal z výletu.

  • Dálavy, jenž se táhly kolem mě stojíc na poli užasle dýchajíc čerstvý vzduch
  • Majestátné stromy ze kterých číší hrdost a dobrota
  • Křoviska lemující brázdy
  • Potoky s průzračnou vodou plné kamení
  • Rákosí ohýbající se ve větru, který kolem šumí
  • Polní cesty, které navedou správným směrem
  • Úvaha o zvířatech, jenž mohou inspirovat lidskou rasu svým prostým životem

A co byste označily jako malebné vy?

Nejlepší odpověď
marci1

Malebný je pro mě les, příroda, kopce, hory, údolí, rozkvetlé louky, srnka u krmelce, veverka skákající ze stromu na strom, poletující motýli, zpívající ptáci, šum lesa. 🙂

Další odpovědi
ivzez

Architektura a krajina.

Jiří Bohumil

Lesy, hory, řeky a potoky, vodní nádrže všeho druhu, příroda u nás celkově. Myslím, že jsme se narodili na velmi krásné části zemského povrchu.
To „poetično“, které uvádíš, to vystihuje pěkně.
Jediné co mi zde scházelo, bylo moře a tak pouze za tím jsme občas vyjížděli, většinou do oblastí bývalé Jugoslavie.

Kepler

Pro mně to jsou valašské hory a lesy. To je můj chrám.

Smackdown

Karlův most,ješted,prachov­ske skaly,harrachov.