Jan Kunčar

Jaké technické práce se dělají po skončení těžby v hlubinném dole?

Když se přestalo těžit, co se ještě musí dál udělat, aby důl byl prohlášen za zavřený?

Nejlepší odpověď
Drap

Jsou různé druhy uzavření. V každém dole a v každé .lokalitě to může být jiné. Většinou se demontují důležitá a drahá technická zařízení. Některé doly se ještě určitý čas větrají, nebo čerpá voda. Při úplném uzavření se některý nechá zatopit, některý se i částečně zavaluje. Uzavře se těžní jáma.