neklason

Jaké si Myslíte že má postižený práva osobě?

jak si Myslíte že Má postižený práva

Nejlepší odpověď
ivzez

Stejná jako lidé bez postižení.

Doporučuji pročíst Listinu základních práv a svobod.

Další odpovědi
redy

Jak postižený? Čim postižený zdravotně? Právo i povinnost jako každej druhej.
A že má ulehčený parkování pokud je držitel průkazky ZTP.Nevidím vtom žádnou extra výhodu.Lepší bejt zdravej none?

arygnoc

všetky, ktoré mu umožňuje zákon – tj. ústava, listina ľudských práv, ostatné zákony včítane zákonov ukladajúce mu isté obmedzenia (napr. spôsobilosť pre vedenie motorových vozidiel).

bohužiaľ, u nás sú postihnutí vystavení tzv. pozitívnej diskriminácii (napr. u zamestnávateľov, ktorí musia zamestnať istú kvótu postihnutých), a to na úkor zdravej populácie.

;-Q