paul1

Jaké profese a v jakých oblastech může AI nahradit člověka?

Některé dělnické profese byly a jsou i nadále nahrazovány robotizací pracovišť. Jak se může projevit nástup AI (umělé inteligence) do praxe např. v oblasti práva, politiky apod.?

Nejlepší odpověď
aliendrone

Myslím si, že jsem sem v nějaké odpovědi vkládal odkaz s videem, kde autor tuto otázku pokládá AI (GPT4).

Ale přeci jen to doplním. V oblasti politiky může AI snadno nahradit člověka JIŽ TEĎ! Perly, které občas AI vypotí si nezadají s bláboly politiků, jakkoliv jsou přeci jen o třídu chytřejší. Takže vlastně stačí jen přimontovat „kapsičku na všimné“ – A JE TO, máš splněno!! 😉 😁 😁

Další odpovědi
elkon

Těžko odhadovat ve chvíli, kdy je to nespolehlivá záležitost. A jestli to někdy bude jinak, to nikdo neví.

Drap

V těchto profesích toho moc nebude. Snad dělat zápisy a zapisovat vyslovené, možná další administrativu. V politice, jako takové toho moc nebude. Přece Al nemůže rozhodovat za lidi? Jak by se volila Al do politiky? Kdo by nesl odpovědnost?

Alesh

Z tvojí otázky i z dosavadních odpovědí bych řekl, že to mnozí pochopili špatně. Ono to totiž není o tom, že některých profesí se to netýká a jiných naopak stoprocentně. Prostě je to určitý nástroj, který se v určitých profesích uplatní hodně, v dalších trochu, v jiných méně, v některých skoro vůbec nebo pouze nějak nepřímo. Což znamená, že v některých oblastech bude postupně pracovat méně lidí, protože teď co zůstanou pomůže AI. Je to vlastně stejné, jako když byl vynalezen jakýkoli jiný nástroj, co usnadnil práci. Já bych se toho zas tak nebál. Vlastně si vybavuji, když jsem četl úryvek ze 100 let staré kroniky naší obce a tam se řešila elektrifikace obce. Část lidí se v té době stavěla proti, bála se toho, což je pochopitelné, bylo to nové, způsobovalo to nové problémy (požáry, úrazy…). A dnes? Představ si, že by někdo „normální“ odmítl zavedení elektřiny do svého domu. 😉

Themeansar

Nejdříve to začne v bohatých státech u nadnárodních monopolů, my to u nás zavedeme s desetiletým zpožděním jako obvykle.

cappuccino

Treba tady:
https://www.ku­pi.cz/magazin/cla­nek/22212-nejvetsi-retezce-rychleho-obcerstveni-zacaly-s-prijimanim-objednavek-pres-umelou-inteligenci#ut­m_content=freshnew­s&utm_term=ume­la%20inteligen­ce&utm_medium=hin­t&utm_source=se­arch.seznam.cz