Kelt

Jaké podmínky musí splňovat policista v USA?

To, co jsem viděl, je špička ledovce. Ten policista klečel na tom černochovi, klečel mu na krku a způsobil mu smrt. Vidělo to několik lidí a volalo na něj, aby přestal, dokonce volal i ten černoch, aby ho pustil. Klidně mu mohl nasadit pouta atd. Otázkou je, že kdyby v té situaci byl někdo jiný, že to mohlo dopadnout jinak, ale třeba později by došlo k něčemu podobnému. Policista musí projít ve fyzických testech, a taky v psychologických a já nevím v čem ještě a co zrovna potřebuje Policie v USA. Mohu nazvat toho člověka magorem a podobně, ale to nebylo obyčejné zastavení auta, tam se vykrádal obchod, jestli jsem to zaregistroval správně. Tak kdo mi podá nějaké vysvětlení? Děkuji.

Nejlepší odpověď
Drap

Podobný postup používají při zatýkání snad všechny policie světa, pokud zatýkaný nespolupracuje a cuká se. Zakleknutí používá i naše policie.

Další odpovědi
Emefej

„Klidně mu mohl nasadit pouta“

Možná mu mohl klidně nasadit pouta, ale je také možné, že si ten zfetovaný recidivista nechtěl nechat klidně nasadit pouta.

Kepler

Zdá se, že základním předpokladem je schopnost dostatečně dlouho klečet negrovi na krku. Ani se jim nedivím, mají s nimi daleko horší problémy, než my s cikánama. Jenže u nás jsou negři státem chráněni, kdežto amíci se s tím nemazlí.

Pepa25

Část policistů všude na světě (i když by neměli) k Romům, černochům, feťákům apod. přistupují s despektem a podle toho se chovají. Blbé pro ně je, že dnes má každý chytrý telefon a může jejich nepřiměřené chování natočit. No a v USA bylo v minulosti podobnýmch případů mraky (jen nebyly ty smartphony), takže s tím dodnes poněkud víc bojují.

aliendrone

Přesně to nevím, ale v zásadě se podmínky příliš neliší od těch, které jsou k potřeba k získání statusu fízla u nás. Ne že bych se chtěl fízlů zastávat, ale přeci jen zvaž – je to HNUSNÁ práce a navíc je to práce, která se na tobě „podepíše“ výrazněji, než jakákoliv jiná (myslím).

Video jsem neviděl, ale ani to mi nebrání v tom si udělat obrázek – hoši to prostě trochu „přepískli“. BĚŽNÁ situace, ale naneštěstí pro ně byl obětí vohořelej strom (rasová DISKRIMINACE!), kdyby to byl běloch, tak je to každému u zádele, po něm by ani štěk nepesnul.

Jen zvaž to, co píše Emefej, ono samotné video je jedna věc, prezentace událostí v médiích jiná a realita CELKOVÉHO obrazu (věci na pozadí, o kterých víme kulový) může být také o něčem jiném. ;) :)

Hufnágl

… umět česky.

Kryšpín

Proběhlo světem, zákrok policisty co se událo předtím a jaký slušný nebo možná zloděj, násilník, kriminálník byl Afroameričan je zatím tajné.