jirka F

Jaké otázky mám pokládat, aby nebyly debilní?

Vím, možná hloupá otázka, ale zajímal by mě váš názor.

Nejlepší odpověď
Arne1

Otázku, odpověď na niž z nějakého důvodu potřebuješ znát a nestačí to, co sdělí Wiki nebo Google obecně.
Debilni jsou všechny otázky, které vymyslíš jen z nudy.

Další odpovědi
dubraro

První kontrolou může být to, zda odpověď neposkytne internetový vyhledávač.

led

Žiadna otázka, na ktorú chcete naozaj poznať odpoveď, nie je debilná, aj keď sa mnohým tak javí.
Iné je, ak máte možnosť na svoju otázku poznať odpoveď z vlastných zdrojov a položíte ju len preto, aby ste odpovedajúcim ukázali „zač je toho loket“, alebo svoju nadradenosť, vtedy hovoríme (veľmi jemne povedané) „otázka je nevhodná“.

Klaproth

Inspiruj se u těch nejlepších https://www.od­povedi.cz/otaz­ky/plus

Třeba: „viděli jste sovu, viděli jste své jméno, mají Češi rádi kmín, proč se nemluví o Indii“. Tak má vypadat otázka.

anonym

To se těžko specifikuje, třeba tahle taková je 🙂 Takže otázky jako je TAHLE nepokládat.

Obecně se zkus řídit odpovědí na jednoduchou otázku „Může odpověď na mou otázku ještě někomu pomoci ?“ a když si na to odpovíš ano, tak ještě nespěchej a zeptej se pro jistotu sám sebe znovu „OPRAVDU ?!“ …

elkon

Smysluplné, jestli nevíš co to znamená, proto máš ten problém.

Kryšpín

Nedráždit Administrátora je pod kontrolou vrchnosti, důchodce, menšiny, politiky, demokracii, sexuální menšiny a pod.

jirka F

elkon: Vím co je smysluplná otázka.Dříve jsem tady měl takový problém ohledně nařčení že kradu otázky a tak od té doby vymýšlím otázky z vlastní hlavy.Ale smysuplné otázky vkládám tam není téměř žádná otázka co by nedávala smysl.

Bobek 2

Tady se nezavděčíš. Pokud se odpověď dá snadno najít, tak ti tady vynadají, že sis ji ji měl najít sám. A pokud se nedá snadno najít, tak ti vynadají „jak my to máme vědět“, a zase ti doporučí, ať si ji hledáš sám. Takže tady uspějí jenom čistě tlachací samomluvné otázky – lidé se chtějí pochlubit, že si třeba něčeho všimli, a chtějí o tom otevřít žvanírnu, ale kvůli názvu tohoto webu to musí maskovat jako otázku.

A debilních otázek se neboj – otázky by neměly být chytřejší, než zdejší průměrné publikum. Jednak by je nepochopili a jednak by se tím cítili uraženi. 🙂 Možná že právě ty „debilní“ otázky jsou tady nejúspěšnější. Nejlépe se ptát na nějaké pocity, dojmy či „názory“, protože to nevyžaduje od odpovídajících žádné znalosti, schopnosti ani námahu a dá se o tom nezávazně a naprázdno tlachat. Hlavní je mazat kolegům med kolem huby a lichotit jim děj se co děj, aby ti dávali hodně bodů. A samozřejmě psát jenom to, co ostatní chtějí slyšet. Tady se stejně nic rozumného nedozvíš, i kdybys měl sebelepší otázku.

Mc Merkurion

… hele Bobek, když nepoznáš rozdíl mezi dotazovací službou a poradnou a ještě se cejtíš ukřivděnej, nemusíš hned házet špínu na zdejší uživatele, stačí se mrknout do zrcadla a dát si pár výchovnejch …

Bobek 2

To je dobrá otázka! Jakej je podle tebe ten rozdíl mezi dotazovací službou a poradnou? A Odpovědi.cz jsou podle tebe co z těch dvou možností? 🙂

Funna

hele bobečku, sice už jsi trochu pochopil smysl tohoto webu, ale trochu pozdě, takže nebuď uražený, když ses nedozvěděl to, co jsi chtěl slyšet u otázek s čísly popisnými, protože jsi nebyl schopen položit správně otázku…my ti do hlavy nevidíme, jak jsi to zrovna myslel…

a ano, jsou tu klany, které si navzájem davají palce i za debilní a „mimomísové“ odpovědi, ale těch je tu naštěstí jen pár a dají se dobře dosledovat…

tak prosím zakopej válečnou sekyru, přestaň se chovat jako ukřivděné dítě a už přestaň předpokládat, že je to tu jeden idiot vedle druhého…děkuji…

Bobek 2

Tak se hned neurážej, funičko. Jen mi přijde vtipné, když tu někdo tvrdí, že to je odpovědna a ne tlachárna, a přitom 90 % otázek i odpovědí je právě jen žvanění o ničem a o dojmech. A pak se člověk nemůže divit, že spousta lidí odpovídá úplně z cesty nebo jen tapetuje.

Klaproth

Otázky nevymýšlej! Ptej se na to, co potřebuješ vědět a co nejsi schopen rychleji vyhledat někde jinde.

anonym

Obecně každá otázka kterou odpovídající zaměstnáš naprosto zbytečně spadá do kategorie DEBILNÍ, je třeba si uvědomit že tohle není CHATROOM a nebylo to navrženo s cílem poplkat si u virtuální piva.

anonym

Cílem je získat odpověd na otázku, na kterou nelze odpověď získat rychleji zadáním do vyhledávače či wikipedie a na kterou opravdu odpověď potřebuješ znát a neptáš se jen proto aby ŘEČ NESTÁLA.

Bobek 2

Idea dobrá, ale zřejmě se týká nějakého úplně jiného webu než tohoto.