Filip84

Jaké nejbisarnější jídlo jste kdy jedli?

Co mám tak odpozorováno, a na čem se, veskrze, shodují odborníci, naši lidé jsou, většinou, velice chuťově konservativní.

Ano, Britům může přijít jako největší bisár na světě pojídat králíky, nebo koninu. Číňanům by, většinou, nejel plesnivý sejra. Třeba. Ale tak co se, zhruba, ve středoevropském kulturním prostředí zpracovává na jídlo, co je neobvyklé, a co – prakticky – tabu, doufám, vysvětlovat nemusím.

Tak co: co velmi neobvyklého jste jedli, nebo alespoň ochutnali, nebo jíte pravidelně?

Z toho, co jsem vypsal, jsem jedl všecko, a krom psího masa a syrové penisové ryby, mi chutná všecko, černý vejce jím tak 3× týdně. 😃

P. S. Na obrázku je, pro illustraci, nabídka „obvyklého“ čínského tržiště s masem. 👌😅

Nejlepší odpověď
cappuccino

Jiné bisarní jídlo:

Maso z krokodyla. I kdyz dodnes si nejsem jista, jestli mi nepodstrcili kureci:)
Bylo to na Kube, a tam za $ udelaji cokoliv!!

Další odpovědi
Drap

Jiné bisarní jídlo:

Uhodnout co je pro tebe bizarní je dost obtížné, jelikož to máš nějaké pomatené. Jím třeba všechny vnitřnosti, jedl jsem z exotických třeba polévku z vlaštovčích hnízd a spoustu jiných věcí. Nezvyklí pro některé jsou červy, cvrčci a podobný hmyz, pokud se to dobře připraví, tak i to je chutné.

marci1

Jiné bisarní jídlo:

Jiné bizarní jídlo pro mě byl Pavlišovský řízek, nebo taky v Německu řízek s rýží. Jedla jsem každou surovinu zvlášť. 😄

Disraeli

Jiné bisarní jídlo:

Asi býčí žlázy. To bude nejbizarnější, co jsem JÁ jedl. A sušení cvrčci.
V podstatě i kaviár (když to jsou vlastně jikry).
Pro některé bizarní, pro jiné úplně normální, jako třeba různé orgány zvířat. Játra, srdce a když si vezneme jitrnice apod., tak tam jsou mozečky. A stejně je to dobrota. Podobně jelito, kde to celé zakládá třeba na krvi, ale taky na hlavě, plících, kůži… To jsou klasická zabíjačková jídla, ale pro různé lidi (ve světě) to může být bizarní.
Syrové maso obecně může být vnímáno jako takové divné, přesto se jí.
I v Česku si můžeš koupit různé a nezvyklé (ne dobytek) exotické maso, které se tam normálně nejí (a co není obvyklé, to je často bizarní). Takže například klokaní maso, ale i pštrosí, krokodýlí, medvědí, kobra/krajta, žába, aj.

Hodně zajímavé třeba vařená ptačí vejce. Různě po světě to jedi. Prostě vezmou nevylíhnuté ptačí vejce, uvaří, snědí. Tedy oplodněné ptačí vejce, záměrně pěstovené v teple, aby se ten zárodek vyvinul a před vylíhnutím, to zpracují. To je za mě trochu divné (zvlášť když si představím nějaké ty drobné kosti, zobák, nohy).
Někde jedí divné části živočichů (oči, nohy – jako třeba slepičí atd). V podsatatě i jedení různého hmyzu může být divné, nezvyklé, což je však třeba dost výživné.
Mohls zařadit třeba živé chobotnice (které jedí v Jižní Koreji a je to pro ně delikatesa). To je trochu bizár.
https://www.ga­mespot.com/a/u­ploads/screen_ku­brick/1562/15626­911/3985820-untitled-1.jpg

aliendrone

Jiné bisarní jídlo:

  1. Do psí bundy hadí zádele! Hned takhle po ránu mi vyfouknout možnost zjebkat tě za „chybí jiná možnost“, no twl, zkažený začátek dne! 😮 To jsem zvědaff na ten zbytek. 😐
  2. Do tlamy jsem strčil kdejakou poživatinu, třeba termití zadečky (pražené), ale jako NEJbizár mám asi od dětstvi SLUPKU Z UHERÁKU (myslím origo Pick, žádné „fujtajxl takéuheráky“, třeba z hnusobombinátu v Poličce). Vlastně DODNES ji moc rád alespoň žvýkám, i když již nepolykám. V dětství jsem ji i polykal, mutti z toho byla úplně na mrtvici (prý to nějak škodí nebo co). 😄

Fakticky nwm CO je na Uheráku TAK ÚŽO. Není to tím, že „je to plesnivé“ (to jsou třeba fuety také, ale žádný gastrorgasmus se nekoná). Prostě žvýkám a ŽUŽLÁM TAK DLOUHO, DOKUD NEZTRATÍ CHUŤ, no. Zkrátka klasický gastroPrůša! 😉 😁

Rokio

Jiné bisarní jídlo:

Párek v rohlíku s tatarkou a kečupem.

Je to podivné jídlo, protože:

A. složení u párků bývá vágní
B. kombinace tatarky a kečupu je zvláštní

Bortolo

Jiné bisarní jídlo:

Na základě těch jmenovaných jsem solidní gurmánský žabař. U mě to je řízek se špagetami.

Savier

Jiné bisarní jídlo:

Pštrosí maso. V jedné restauraci za Valmezem.

df

Jiné bisarní jídlo:

Sušený moučný červ

zjentek

Korejská psí polévka (단고기당).

Kdybys chodil do školy, věděl bys, že v jídle se nefifráme, nenimráme… 🤷‍♂️

GM

Jiné bisarní jídlo:

Tonda Káňa

Jiné bisarní jídlo:

Kuřecí stejk s broskví.

paul1

Jiné bisarní jídlo:

Jako zvláštní jídla jsem ochutnal smažené obalované býčí žlázy, smažené obalované Olomoucké syrečky a vařené pštrosí vejce, to nám dělají občas v jídelně, odkud bereme obědy.
Jako velmi zvláštní jídlo jsem jedl na vojně smažený obalovaný vepřový řízek s houskovým knedlíkem (kuchaři se špatně dohodli).

Filip84

Bortolo: Schnitzel a pastu di pomodoro jím úplně normálně. 😅 To fakt není žádný bisarium!

GM

Disraeli – poprvé čtu, že v jitrnicích jsou mozečky, a to jsem jich při domácích zabíjačkách něco nadělala!

Disraeli

No vidíš, :D

Filip84

Disraeli: Je tam šest možností a – sorry – tady tu „jinou možnost“ nechat, z logiky věci, musím (ne, fakt mi nejde o to, aby Drapa nejeblo! 😂).

Jasně, mohla by tam být, Drapem zmiňovaná, polévka z ptačích hnízd. Nebo japonský jídlo z hnízd sršně mandarinské. Mohla by tam být polévka z netopejra. Myší jídlo z Afriky.

Nebo ta Africká žába (podrobnosti bych musel najít), co z ní domorodci vařej vražedný jídlo: ta žába je jedovatá, a oni Afričani nejsou Japonci, takže to neumí pořádně „vykuchat“, aby tam ten jed Sicher nebyl. Tak „Maďara nieriskujou“, servírují to od nejstaršího po nejmladšího. A když starej přežije, dlabou i mladší! 🤷‍♀️😅

Oko? To máš islandský tradiční jídlo – Svið, což je, opálená a uvařená, 1/2 ovčí hlavy, i s okem. To je chutný jídlo, leč obávám se, že spoustě našich strávníků by nešmakovalo: nejen, že se to jídlo na ně dívá, ale také skrze pach baraniny, nejsou už na něj zvyklí (tak, jako spoustě lidem by dneska nešmakovala svíce zadělaná na loji).

Těch možností by bylo, ale odpovědí jsem mohl vybrat jenom pět. 🤷‍♀️

Filip84

marci: Sice to neodpovídá zadání, ale chápu a vím, kam tím míříš.

Že se u nás, někde, jí Schnitzel se zelím a knedlik, to by mne ani ve snu nenapadlo!

Jinak kombinace Schnitzelu a rejže není nic až tak neobvyklého. Sama zmiňuješ Německo – což zapadá do konceptu „nebisarní“, s ohledem na zadání otázky, no a potom Schnitzel s rejží jedí Číňané, Korejci, Vieti, atp. – což by už zapadalo do konceptu „bisarní“ podle zadání otázky. 😅

Zapadalo, kdyby to nejedli Němci, nebo třeba Maďaři.

Čínský, korejský a spol. je kombinace Schnitzel + dušená / vařená rejže (kulatá, dlouhá …) + sladkokyselý salát z bílého zelí + omáčka na základě sójové omáčky.

Do Koreje dotáhli Schnitzel Němci (jako pívo, napřiklad) – misionáři, takže jde o „náš“, klasický, trojobal; korejsky se to jmenuje 돈까스, a jak se to vaří se můžeš podívat, třeba, tady: https://www.ma­angchi.com/re­cipe/donkkaseu.

Číňani to smažej v těstíčku, jinak je to podobný.

Filip84

Drap: Polévka z vlaštovčích hnízd rozhodně zapadá, to samé hmyz.

Zadaní je, snad, jasné, tady nejde o můj subjektivní pohled: prostě to, co se tady obvykle lidem štítí, co obvykle lidé nejedí. Jednoduché, ne?

Filip84

Don Rokio de la Kaufland y Znojmo, presidente del Club de autistas de Czecoslovaquia y patrón de los pasos de peatones y controlador de maquina de cafe y bandido de monedas de los carros y el dueño de una tableta plana y lenta: To je spam! 👿

Tys nečetl zadání otázky?: jídlo, které je „bisarní“ s ohledem na středoevropské stravovací usance, a to v dnešní době. Tak, třeba, psí maso, arciť ještě ve 40. letech byly v Paříži psí řeznictví. Ne konina, protože konina se u nás prodává normálně u řezníka – arciť kdyby tahle otázka byla na anglickým webu, bylo by to bisarní jídlo – Angláni koninu nejí.

Párek v rohlíku je zcela obvyklé jídlo, a to i přes tu skutečnost, že složení párků bývá různé, někdy hrůzné.

Stejně tak ketchup i tatarskou omáčku jedí lidé naprosto běžně. A jejich kombinace, „na červeno-bílo“, není až tak neobvyklá, jak bys si ausgerechnet Ty myslel.

Nemusíš lézt všude, i když nemáš co říct! 🤦‍♀️👿

Rokio

Filip: Omlouvám se.

aliendrone

Filip84>>> Počkej až ho napadně „polskou kombinaci“ použít na hranolky, už nikdy si je neda jinak (jen s kečupem nebo jen s tatarkou). Nechodí asi do mekáče, tam si to snad lidé ani jinak nedávají. 🙂

Filip84

aliendrone: Jsi mi připomněl, jak jsem jel vlakem po Zlíně: Zlín je divný město. Všude máš městskou dopravu zaintegrovánu do IDS, ve Zlíně ne. Takže, i když máš celodenní jízdenku na IDZK, na DSZO si musíš koupit další celodenní jízdenku za Kč 100.00. 🤦‍♀️ A to se vyplatí! 🙄

Primárně ani tak nešlo o ty peníze, ta stovka by mne fakt nezabila, primárně šlo o to, že oni ještě mají systém, jak za krále Klacka, takže tu jízdenku za stovku ani nemůžeš koupit v automatu v autobusu / trolleybusu ODISKOU / ZETKOU / platební kartou. Ne, musíš někam do předprodeje / trafiky, nebo něčeho podobného, tam si koupit trhací lístek, a ten si v tom gumokolu štípnout.

No a protože se mi nechtělo absolvovat celý tohle martyrium za oučelem koupě jedné jízdenky, tak jsem si řekl, že ten Zlín objezdím vlakem / autobusy PID. Nakonec vlak bohatě stačil, akorát že na tu trať nikdo nesáhl od roku 1840, ale o tom později.

No a nic, jel jsem vlakem, hlad jsem měl, že jsem ani neměl tužku. A v Malenovicích vidím, z vlaku McCoffee. No tak nic, tak vylezu a ptám se dyżurny (vážně v tý díře byla, i s červenou placatou čepicí! 😲), jak se dostanu na druhou stranu. Vzdušnou čarou to bylo asi 10 metrů, neofficiální trasou kolem kolejí 1/2 mi, officiální trasou kdesi přes vesnici, kde bych se Sicher ztratil, zatměl – i když byly dvě odpoledne a sežral by mne kojot, tak 2 mi. 🤦‍♀️ No tak nic, tak jsem obešel to nádraží z roku 1852, kolem nástupiště z roku 1840, výhybek z roku 1842, abych se dostal na přejezd z Protektorátu (nebo tak něco 😅), přešel ten přejezd, zmáčkl si tlačítko a čekal, než se, kvůli mně, milostivě ráčí doprava na magistrále zastaviti. To už jsem ohryzával patníky! 🙄

Až jsem se dobelhal do toho McCoffee, tak to tam vůbec nevypadalo jak v hospodě, fastfoodu, nebo tak něco, ale jak někde ve skladu Amazonu. 🤪😅 Tam samý placatý obrazovky, rozumíš, u toho divný lidi, furt do toho něco klepaj, a pak si brali nějaký veliký, plastikový, číslo. 🤦‍♀️🤪🤪 Ale byl tam pudl, a u něho holka co vařila Kaffee a prodávala koláčky. Tak se jí ptám, ne, jestli si můžu dát nějaký Gringo žrádlo, třeba burger, nebo tak něco, nebo jsem tam blbě? Jo, že můžu. Hmm, a kde? Že mi ukáže. Tak mne tam dovedla, a tam se mne ujal druhý kluk (dohromady jim bylo tak 25, ale i s fotrem!). No a nic, tak tam to bylo jednoduchý, tam byly, snad, čtyři burgry, na tý veliký, placatý, obrazovce, co na ní svítilo menu. Tak mu říkám, že chci něco, jak Quarter Pounder, pak jsem mu to tam přečetl, co že to chci, a velikou Colu k tomu. Že maj malou, střední a velkou. Říkám: velikou. Stejně je malá. Není: půl litru! Však: malá. Velká je půl gallonu. 🤪🤦‍♀️ A britskýho, ne Gringo vykradenýho! 😂 Prý jestli nechci hranolky. Ne, nejím to. Ty vole, toho málem jeblo, to jsem tam byl, snad, první zákazník od doby, co to slavnostně dobetonovali, co nechtěl hrany! Fakt ne? Kurwa, když říkám ne, tak, kurwa, fakt ne! 🙄😂

No nic, abych to neprodlužoval: sežrat se to dalo. Vlastně to nebylo, na McDonald´s fas­tfood, vůbec špatný, když to srovnám naposledy, kdy jsem tam byl (to bylo, tuším, v roce 2008, nebo 2009), tak se hodně zlepšili. Tehdy ta Gringo placka stála něco kolem Kč 80.00, teď Kč 155.00, tak když to srovnáš recipročně, tak jsou i levnější.

Nějakej „tejden“ už to je a jist jsem sobě tím, že ten frajer nikdy nezapomene, jak k nim přišel člověk, co nežere hranolky! 😲😂

aliendrone

Filip84>>> Jako dobrý, ale úpo BEST je to, že sis troufal ten Zlín objezdit autobusem PID! Twl, na to by si netroufl ani samotný ALIENDRONE a to ve svých nejlepších letech, muehehehe! 😉 😁 😁

Já vlastně mekáč znám jen jako okénko McDrive (nebyl jsem uvnitř dobře čtvrt století). Ale výraz toho bobka si dovedu plně představbit. JSI TAKÉ TLOČINEC! Takov é věci bys zaměstnancům meka NEMĚL provádět. Měj slitování! Výhradně jen to, co a jak mají v nabídce a v popisu práce, vždyť jsi mu ZKAZIL CELÝ DEN! 😁 😁 😁

Filip84

aliendrone: Však já jsem chtěl to, co maj v nabídce: měli tam na svítící placatý obrazovce burgra a měli tam colu. Já jsem po nich nechtěl, ať uvařej rejži, ať to placatý mletý maso nezplacatí, ale smíchají s chili, koriandrem, cibulí, a v rajčatový omáčce s chili z toho uvařej caldillo de albondigas de carne. 🤪😅

Ne, on byl hotový z toho, že tam dojde někdo, kdo nežere hranolky! Z toho nespí ještě zejtra. 😂

Filip84

Aha, tak chyba v Matrixu: obrázek vypadl! 👌😅 Sorry.