peterka33

Jake náměty si B. Smetana převážně vybíral?

Dobrý den je mi 11 let a potřebuji to vědět do školy . moc mi pomůžete dekuji

Nejlepší odpověď
bolak

Ahoj, mám černé vlasy a pomůžu ti.
B. (zřejmě Blažej) Smetana si vybíral v souladu s požadavky doby a komponoval výhradně na náměty z české historie či pověstí a ze současného života a pouze na české texty. Třeba takové Braprodalidvě­hutače, to bylo dílo jako kráva.

Zbytek najdeš zde >>> http://www.roz­hlas.cz/klasi­ka/skladatele/_zpra­va/175880

Další odpovědi
Sůwa

Možná ti pomůžu říkačkou, která obsahuje Smetanovy opery :
Přišli Braniboři do Čech ( Braniboři v Čechách), prodali nevěstu ( Prodaná nevěsta ), za Čertovou stěnou (Čertova stěna ) dali si hubičku ( Hubička), mělo to být tajemství (Tajemství), ale viděly to dvě vdovy (Dvě vdovy). Tohle si pamatuji ještě ze ZŠ a tu jsem ukončila přesně před padesáti lety 🙂