Kepler

Jaké máte zkušenosti se sušenými kvasnicemi? Pokud teda nějaké máte.

Já jim moc nevěřím, zatím to ale nemám moc vyzkoušené.

Nejlepší odpověď
Hufnágl

Záleží kde sušené kvasnice používáš. Já je dávám společně s dalšími přísadami na výrobu domácího chleba.
https://beta.ctrlv­.cz/YaRq

Další odpovědi
Malvína

Použila jsem snad jen dvakrát. Bylo to ok, ale na čerstvá to nemá! Ta chuť, vůně, to je něco úžasného.

aliendrone

Nooo… mám. ;) :)

  1. Obecně se mi jeví, že sušené droždí není tak dobré, jako normální droždí. Ovšem četnost používání kvasnic je u mne chaboučká a těch sušených, škoda mluvit. Ale na knedlíky se to dá. Také záleží na značce, podobně jako u normálního droždí. „Doporučenému dávkování“ NEVĚR a přidej alespoň o 50% a i tak to nebude ono. Ale jak říkám, jsem holt přes pečení či smažení nebo grilování masa, nějaké kynuté dusivky mě moc neberou. Škoda s tím ztrácet čas. ;)
  2. Naprosto se ztotožňuji s Malvínou, MOC vábivě voní (mnohem lépe, než normální droždí)! Takže jsem ochutnal trošku. A protože mi i MOC chutnaly, tak jsem neodolal. Taková divná chuť až natolik, že jsem sežral celý pytlíček!

Můžu potvrdit, že ve mně kvasily VÝBORNĚ! Šmarjá, připojit se tenkrát zadnicí na rozvod plynu, tak vydělám balík. No dobře, možná ne, ale každopádně jsem se cítil dokonale konkurenceschopný plynovodu Progress! ;) :D :D

Kajoch

Jednoznačně preferuji čerstvé.Třeba kvasnicovou pomazánku mám moc rád a samotné kvasnice od dětství s oblibou pojídám jen tak dodnes.Ale asi jsem,možná v tomhle vyjímka,protože to mám podobné i s rybím tukem:)

Kepler

alien: Malvína právě vychvaluje to klasické droždí, ale to je jedno. Mně taky za mlada droždí chutnalo a následky děda komentoval: to se snažíš naučit prdel zpívat? Ale na plynovod to nebylo, spíš na biologickou zbraň.

aliendrone

Kepler>>> Jo? Asi máš pravdu, ale mně sušené droždí prostě voní přímo neodolatelně (normální je také dobré, ale nic, kvůli čemu bych si dal nohu za krk). Jen ty brutus následky mne odrazují od pravidlelné konzumace coby laskominy. A když si na to vzpomínám, tak nejen že jsem po něm prděl, ale i krkal jak o život. NJN, když už člověk najde něco dobrého, VŽDYCKY do toho vletí nějaké vidle. :(