(Daytona)

Jake mám práva na získání psa, když mi ho ex přítel zakázal i vidět

Pořídili jsme si psa společně, nic méně starala jsem se o něj jen já, vše platila a všechny papíry jsou psané na mě. Pes semnou byl rok v kuse jen semnou a po roce mi ho ex přítel co za ním občas chodil, vzal a už mi ho nevrátil. Odmítá mě k němu pustit, už měsíc jsem ho neviděla. Policie nepomohla a čekat na soud to je na dlouho. Co muhu dělat? Vždyť je to moje srdíčko, tohle přece nemůže mu projít?

Odpovědi
elkon

Pokud jsou všechny doklady psané na vás, je to jen otázka času, kdy se dočkáte. Bude ale potřeba podat trestní oznámení na toho muže.

seraphico

První věc, která mě zarazila je, že celý rok máte psa u sebe a až pak si ho Váš expartner vezme? Mám pocit, že Váš rozchod a dohoda o tom, kdo si psa nechá, nebyl ideální, respektive, že jste se nedokázali dohodnout. To samozřejmě může později vést k podobným komplikacím.

Obávám se, že Vám nepomůže nic jiného než soud. Pes není dítě a tudíž policie nemohla zjišťovat, komu pes náleží, to záleží na domluvě obou páníčků. Pokud máte účtenky od veterináře a jsou na Vaše jméno a pokud i mikročip je zaregistrovaný na Vás, tak jak píše elkon, máte velkou šanci uspět, ale bohužel až před soudem.

Mravenec

Občanský soud. Občanskoprávní spory policie neřeší. Stačí soudu doložit doklady o nabytí, péči, nákupu psích potřeb, etc.

plebs

Zakoupit jiného psa, soudit se advokát peníze, soud poplatky peníze, soudní rozhodnutí kdo prohraje peníze a výsledek těžko odhadnout.

df

Zažalujte ho o 5 milionů za citovou újmu

zjentek

Počkat na správný okamžik psa sebrat a pak platí přítelem nastolený řád- odmítáš ho k němu pustit. Jde o IDEÁLNÍ ŘEŠENÍ, vše má svou karmu a ta je nad zákon.

Znám osobu, která má u mne za identický případ jako je ten tvůj zajištěnu tu nejpřísnější karmu. Jde o karmu dotýkající se hmotného těla, čili tělesné schránky. Stačí abych odporně zbohatl, zešílel (což se nevylučuje, je to totéž) anebo mně na př. lékař oznámil smrtelnou chorobu. V tu chvíli se karma dotyčné znenadání prudce naplní a v tentýž moment už bude v podstatě dopředu rozhodnuto o budoucím fyzickém stavu/existenci této osoby. Následně se realita zhmotní. Tolik k vyšší moci. TAKY SE NENECH. Totiž k šíření zla postačí, když dobří lidé neudělají nic. 🤷‍♂️

da ny

https://www.bez­platnapravnipo­radna.cz/obcan­ske-pravo/darovani-vlastnictvi/6219-kdo-je-majitelem-psa-feny-pri-rozchodu-partneru.html
Je smutné, že PČR Vám nepomohla (na základě kupmí/pořizovací smlouvy aj.)..
Já bych toho ignoranta zákona/práva, asi nechala pořádně seřezat…. ;D Hlavně, jestli se o něj řádně stará, bez nadměrné „drezůry“, aby byl pejsek bez újmy…. (ten „náě“ se na základě „výchovy“. dlouho „bál“ ruky a je strašný mazel, bývalý přítel dcery, jako policista, naštěstí ctil zákon a respektoval vlastnické právo). Hodně štěstí Vám i pejskovi!

Já bych se z policejní služebny, podání trestního oznámení asi nehnula a vyžadovala vydání „věci“
/Ust. § 494 zákona č. 89/2012 Sb., občanského zákoníku (dále jen „občanský zákoník“) stanoví: „Živé zvíře má zvláštní význam a hodnotu již jako smysly nadaný živý tvor. Živé zvíře není věcí a ustanovení o věcech se na živé zvíře použijí obdobně jen v rozsahu, ve kterém to neodporuje jeho povaze/

(Daytona)

Děkuji všem co jste se vyjádřili. Každá rada je moc cenná. Budu bojovat dal!

(Daytona)

Na policii jsem už byla a po měsíci mi jen napsali že to uzavírají, že to mám podat na ten soud jak píšete. Ano je pravda že se nedokážeme dohodnout, můj ex je NARCISTA a nedá se s ním domluvit. Včera mě dokonce napadl když jsem tam za ním zase jela zkoušet psa získat zpět. Vše je napsané na mě to ano ale to mi zatím nijak nepomohlo.
Já to nechápu přece když mám od pejska veškeré doklady a je na mě psaný a registr. Veter. Jsem platila jen já. Starala jsem se o něj jen já. Nechápu žes s tím něco nedokáže policie udělat

Mravenec

Jednoduchý vzor, co jsem sesmolil. Neradím však zasílat, opravdu lepší se poradit s právním zástupcem:

VÝZVA K VYDÁNÍ VĚCI OPRÁVNĚNÉMU VLASTNÍKOVI

Vážený pane XXX,

dne XXX jsem si zakoupila XXX, k čemuž mám dostupnou veškerou dokumentaci. Vzhledem ke skutečnosti, že nejde o společné jmění manželů, jelikož věc nebyla nabyta ve svazku manželském, nevzniká nutnost společného vyrovnání a jsem tedy jedinou oprávněnou držitelkou shora uvedeného zvířete (věci), žádám vás opakovaně o její dobrovolné vydání nejpozději do 7 pracovních dnů od obdržení této výzvy.

Současně Vás tímto upozorňuji, že pokud k vydání XXX na základě této písemné mimosoudní výzvy, kterou tímto považujte za poslední pokus o smír, nedojde, případně se ani neozvete, a to obratem, za účelem návrhu akceptovatelného řešení této situace, jsem připravena se domáhat svého nároku vůči Vám právní cestou, především pak podáním žaloby vůči Vám k místně příslušnému soudu prostřednictvím zvolené advokátní kanceláře.

V návaznosti na to Vás ovšem také upozorňuji, že vaše neoprávněné zabrání věci by v takovém případě by bylo navýšeno o nemalé náklady spojené s vymáháním této pohledávky vůči Vaší osobě.

(Daytona)

Super to jste moc hodný, že jste si s tím dál práci. A udělám to tedy tak. On má právnicku, mám to poslat ji nebo jemu?

Mravenec

Pokud má své právní zastoupení, tak důrazně radím zaslat až po konzultaci s vaším právníkem. Já to napsal jako laik, pro ukázku, jak by to mělo vypadat. Nevím o případu nic konkrétního, co by bylo třeba. Tomuto by se naopak jeho právnička mohla vysmát a možná by to ještě uškodilo. Poraďte se s právníkem.

Mravenec

Jak uvádím, policie neřeší občanskoprávní spory. Policie není ani soudní moc, aby mohla ve věci rozhodnout.

Shromáždit veškeré fakturace, účty, výpisy z účtu. Po konzultaci s někým, kdo se v právu pohybuje, zaslat předžalobní výzvu žalované straně – bývalý přítel. V této předžalobní výzvě budou uvedeny následky nevyhovění – soud.

Předžalobní výzva není závazkem k soudnímu řízení, je to taková poslední možnost mimosoudního řešení sporu. Pokud bude dobře sepsaná, myslím, že se sesype a psa vydá.

(Daytona)

Díky ale nesesype se. On ne.. I tak díky