Avatar uživatele
buyerofall

Jaké látky dokáží rozpustit dehet?

Hodlám vytvořit lék na podstatnou část chorob způsobených kouřením tabáku(např CHOPN). Děkuji za tipy.

Zajímavá 0 před 2327 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
aliendrone

Obecně nepolární rozpouštědla pochopitelně. Jen najt nějaké, které by nemělo „zajímavé vedlejší účinky“ na lidský organismus (nejde jen o jedovatost, je třeba počítat i s ohledem na zachování funkčnosti plic)!!! ;) :D :D

Celkem by mne zajímalo, jak budeš provádět „výzkum“, když nevíš, co dehet rozpouští. :D :D :D

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Jiří Bohumil

Skvrny od dehtu běžně sádlo, máslo. Halt, viz Drap.
Jinak pochopitelně benzin, aceton a pod. Ale ty by asi na lék nevyhovovaly.
Šel by použít pouze jednou!?:-)))
Ale většina kuřáků si s tím dehtem moc starostí nedělá. ☹
Vhodnější by byl spíše lék pro odnaučení kouření (příčinu), ne pro léčení jeho následků.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Drap

Třeba tuk

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
buyerofall

aliendrone: nějak začít musím ne? :DD Tu informaci jsem potřeboval pro jiný účel logicky D. Rozpouštědla stačí. Co by s dehtem udělala silná zásada nebo naopak kyselina?(mě tak napadlo D)

před 2326 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
aliendrone

To je dost těžké říci přesně, protože dehet není sloučenina, nýbrž směs, takže záleží na složení. Dále záleží na konktrétní kyselině/zásadě, kterou použiješ.

Obecně můžu říci, že dojde k rozkladu (těžké uhlovodíky dehtu budou štěpeny na jednodušší). Louhy jsou obecně lepší na „likvidaci“ dehtu. Pozor, reakce může být někdy dost prudká. Záleží na konkrétním složení dehtu a použité kyselině/zásadě. (taková kys. fluorovodíková je celkem hustý sajrajt)

před 2325 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek