zjentek

Jaké/které místo na Zemi bude v souvislostech s kumulujícím se apokalyptickým počasím k životu nejpříznivější?

Klidně se tam odstěhuji, protože štěstí přeje připraveným. Kde by takové místo dle vás, také prostých konzumentů, mohlo být? Myslíte, že poradíte? (;

Nejlepší odpověď
aliendrone

Tak já nwm, mně připadá počasí OK. VŽDYCKY byly NĚKDE nějaké katastrofy, ale kdo si dnes vzpomene na záplavy u nás třeba z roku 1970 (myslím, že bylo 17 mrtvých) a tehdy se z toho ještě nedělala „světová apokalypsa“. A na katastrofy „jinde“ jsme moc moc nereagovali, KOHO tenkrát OPRAVDU braly záplavy v Bangladéši nebo zemětřesení v Mexiku (pokud se to vůbec dostalo do novin, tak někam HODNĚ dozadu). Přednost měly „úspěchy socialistického hospodaření“ apod. informační perly, jakkoliv byly svoji hodnotou v podstatě na stejné výši jako „katastrofy“. :)

Když se rozhlédnu kolem sebe, tak vidím NÁDHERNÉ léto, doslova SKVOST mezi těmi, co pamatuji. Teplo střídá občasný déšť (logicky jako VŽDY po velkém vedru přijde velká přívalová bouřka, i když v Práglu zase tak moc ne). Jaro bylo sice studené (Bestie počasí se nás chystá globálně zaskočit ochlazením poté, co usilovně předstíralo oteplení! ;) :D)

Ale já jsem v poho, on padal totiž sníh i 1.května ještě v dobách, než vymysleli „globální oteplování“, víš? Pamatuji i to, že na Silvestra se večer běhalo venku v košilích a ráno vati nemohl nastartovat auto, jak bylo zamrzlé (během několika hodin spadla teplota snad o 30°C!!). Pamatuji i přes 20cm sněhu za noc V PRAZE (!!), pamatuji výluku tramvají, protože zamrzly troleje a autobusy se kvůli ledovce nedokázaly hnout z místa. (BTW – to byla NÁDHERNÁ noc, sice to klouzalo, ale jinak bylo VŠECHNO obaleno tenkou vrstvou ledu a stromy, keře a vůbec vše díky tomu a pouličnímu osvětlení doslova ZÁŘILO tak, že i kreslené pohádky studia Disney úplný hadr! Což lidé neocenili, vadilo jim, že se nemohli dostat do práce. ;) :D)

Pamatuji „plavání ve Vltavě“, když jsem kámošovi pomáhal zachraňovat jeho hospodu (dodnes tam má na zdi vyrytou čáru v úrovni mých očí – tehdejší stav hladiny vody). Pamatuji „uhelné prázdniny“ (asi 3 týdny!!), pamatuji…

Eh, když to vezmu celkově, tak BUĎ celý život žiji v „klimatické apokalypse“ NEBO je to prostě NORMÁLNÍ stav, že VŽDYCKY JE NĚKDE NĚCO a jen mi kdosi usilovně valí klíny do hlavy ve snaze mě „přesvědčit o něčem“. Ale já raději budu věřit tomu, co VIDÍM a ZAŽÍVÁM, než nějakým umně vyfabulovaným pindům „o katastrofách někde“, jako třeba takový „katastrofální hladiny stavů podzemních vod“ https://www.chmi­.cz/aktualni-situace/hydro­logicka-situace/stav-podzemnich-vod , když je situace naprosto NORMÁLNÍ. Na to už mám doslova alergii. ;) :)

Ale i kdybych se mýlil a počasí se PROGRESIVNĚ měnilo k horšímu, tak NEBOJ NIC! Než polezou „tlustý do tenkejch“, tak my tu už dávno nebudeme, tudíž zbytečná starost. ;) :D :D

Další odpovědi
Rokio

Podle mě Kanada. V létě tam není takové vedro a v zimě je tam sníh.

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.