Anizbor

Jaké koupit pánve k přípravě pokrmů bez tuků?

Prosím poradíte mi, jaké kvalitní teflonové, nebo titanové pánve koupit, abych mohla připravovat potraviny bez tuků
Pánve, které by bylo možné i dát do el. trouby.
Neměly by obsahovat olovo, kádmium PFOA, jak jsem se dočetla.
Mám nerezové a litinové nádobí, ale maso i ryby se na všem připáluji,při vaření bez tuků.
Děkuji vám moc za rady.

Odpovědi
Dochy

Teflon se myslím do trouby nedává… přehřívali by se části, které nejsou primárně ochlazovány potravinou.

aliendrone

Připalovat se budou dokonce i na keramické pánvi – vtip je v nastavení správné intenzity ohřevu, když „smažíš“ bez tuků. A na to přijdeš jen experimentová­ním. :)

Jiří Bohumil

Teflonová pánev do trouby spíše ne. Pouze s keramikou, nebo titanová. Ale pánve mají většinou rukojeť z různých UH a ty do trouby rovněž nesmí (pokud není odejímací). Pak je lepší použít kastrol s keramikou s kovovými ručkami, případně pekáč s keramikou.
A příprava nemastných potravin, absolutně bez tuku, je vždy trochu problematická a chce to experimentování, jak píše aliendrone. A pár kapek dobrého oleje nic na kaloriích nepřidá a připalování zabrání.