sabik11

Jaké jsou srážky v smíšeném lese?

Odpovědi
dědapetr

Stejné jako v jehličnatém a i v listnatém,les na srážky nemá vliv.

poa.li

Jediné, co mě napadá, že ve smíšeném se do půdy dostane více dešťové vody, než v jehličnatém a měně, než v listnatém, protože jehličnaté stromy fungují více jako „střecha“..

venkovan

Hodně nepříjemé, protože naletět . proto doporučuji v lese jezdit pomaleji, opatrně a koukat na cestu.
Pokud se jedná o déšť, sníh, tak jsou stejné jako v jiném lese či na poli. Prší na plochu.