Jaké jsou rozdíly/spojitosti mezi bažinou/močálem, slatí/slatinou, mokřinou/mokřadem a rašeliništěm?

Odpovědi
Dochy

nejsem si jist. Ale jako mokřad znám víceméně stále podmáčenou oblast (louka), kde se ale rozhodně nikam nepropadneš. Pouze (pokud chceš mít suchou nohu) potřebuješ holinky a trochu pozornosti. Rašeliniště: místo kde je rašelina – zatopené rostlinné zbytky. Může a nemusí být nebezpečné. Bažina: Jezero postupně zarůstající vegetací, rodící se rašeliniště.

Kulpix

Rozdíl nevím, každopádně je to sračka, do který není radno stoupat, vjíždět ani skákat. Hrozí zašpinění až smrt. A na pohřbu číst ,,utopil se v močálu'' by bylo trochu divné :-》