dust8

Jaké jsou rozdíly mezi wifi repeaterem, wifi extenderem a wifi směrovačem?

Nejlepší odpověď
cochee

Směrovač – synonymum je router. Za směrovačem lze vytvořit lokální síť (LAN), která se pro okolí (tj. „na druhé straně“ směrovače) jeví jako jeden stroj (myšleno zařízení s IP adresou), přestože v LAN je takovýchto zařízení spousta. Wifi směrovač je směrovač, který tuto LAN síť umí vytvořit nejen na drátech, ale i bezdrátovým spojením.
Extender je to, na co ses ptal předtím: wifi stroj, který přijme „mateřský“ signál wifi a zesílí jej, aby jej mohla přijímat i zařízení s malým ziskem apod. Repeater je synonymum pro extender.