zjentek

Jaké jsou páky na podobného podvodníka/pod­vodnici?

https://www.sba­zar.cz/andrea­.hedvabna/deta­il/118321785-horske-kolo
https://sport­.bazos.cz/inze­rat/123145953/hor­ske-kolo-cube.php

Co udělat, aby se po nich neprodleně pátralo? Ukládá zákon v této spojitosti jakékoliv povinnosti tomu, kdo interáty odhalí? Či si v této souvislosti naopak mohu vlastní morálku projevit jaksi po svém, když podobné podvody na internetu objevím?

Odpovědi
aliendrone

V podstatě ŽÁDNÉ, proto se to také provozuje v tak masivním měřítku. Především různé „slevové servery“, bazary aj. jsou toho plné. Fízly to nezajímá (do 5000 přestupek) a prokázat kumulaci (tedy že byla spáchána škoda větší) je už práce. Ty bys snad chtěl po fízlech, aby PRACOVALI? Fantasto, ti mají na práci jiné věci, třeba tě kasírovat za to, že máš expirovnoiu kartičku ŘP, popřípadě na 30 jsi jel hrozivých 38km/h a běda jestli neměl zapnutý pás (což už dnes není jednoduché, protože ty otravné akustické výstrahy nejde jen tak deaktivovat).

Znám borce, který si takhle koupil jednodenní zájezd s prohlídkou včetně (zaplatil předem cca 2k), server se mu omluvil s tím, že zprostředkoval podvodníka (pochopitelně mu nedali nic) a doporučil mu jinou firmu, která byla založena STEJNÝM zřizovatelem, jako ta původní, no paráda. To víš, chytil se jednou, musí se zkusit, jestli nezaplatí za NIC 2×, none? ;) :D :D
A NIKDO s tím nic nedokázal udělat (o tom, že by svoje 2litry ještě někdy viděl snad nemusím psát). :)

Blbý je, že se na tohle obvykle chytají lidé s „vyměklým“ mozkem, převážně důchodci. Ále co, máš pravdu a lásku, dem(ent)okracii a můžeš si hodit papírek, který to ZLEPŠÍ. Tedy… alespoň takhle se to tvrdí. Já si o tom ovšem myslím svoje. ;) :D :D

anonym

Prodávat kolo na bazaru je podvod?

Kepler

Žádnou snahu o podvod tam nevidím. Když inzerát zveřejní na dvou různých bazarech, zvyšuje si tím šance, že najde kupce.

seraphico

Nemohl bys být konkrétnější kde přesně vidíš ten podvod? U prvního odkazu mi to píše, že byl inzerát smazán.

xiperio

Objevil jste kulové. Normální férová inzerce. I mně se kolikrát stalo, že jsem něco prodal, a zapomněl jsem inzerát zrušit. A lidi mi pak volali. Tak jsem řekl,že už je to prodané a hotovo. A nabídku smazal.

Pepa25

Je holt potřeba kupovat jen na prověřených webech jako je aukro …

zjentek

Chlapi, pánové… tak stačilo kliknout na další nabídky prodejce asine? https://www.sba­zar.cz/100dol
To vám nepřišla divná cena zboží? Well, někoho je prostě třeba kopnout přímo mezi oči, aby se mu rozsvítilo… (;