Kuba K

Jaké jsou nejlepší země či města pro vědu v Evropě?

Čili mám na mysli to, v jakých zemích nebo městech Evropy se jako vědec neztratíte či najdete uplatnění. Např. města podobná Oxfordu – univerzitní a akademické město.

Odpovědi
Gus_Fring

Ostrava

Kelt

Klidně to může být i u nás. Záleží v jakém oboru děláš, jaké jsou možnosti atd. Když ti poskytne někdo grant a umožní ti studovat, nebo dělat tu práci v zahraničí, tak může i Hloupý Honza z Mokré Lhoty, pokud má dobrý nápad, apod. Vytvořit geniální dílo. Je to v lidech a ne v místech.

Drap

Moskva

da ny

Švýcarsko, Tam je uznávaní i PřF JU České Budějovice (AV), Zurich (Curych)
Londýn, Edinburg, Mancheste
Amsterodam, Nizozemsko
Tehnická univerzita v Mnichově, Německo, Univerzita Heidelberg, Německo
Švédsko, Lundská univerzita
Francie, . Ecole Polytechnique, (strojírenská nej)
Finsko, Helsinki
Švýcarský federální technologický institut,
Katolická univerzita v Lovani, Belgie
Univerzita Cambridgea, UK
niversity College London, Velká Británie, Nottingham
Seznam:
https://worldscho­larshub.com/cs/top-100-universities-in-the-world/
Neuvedl jste obor/y