Lgee

Jaké IQ má průměrný diktátor?

Nejlepší odpověď
annas

Ptal jste se nedávno, jaký smysl života má diktátor. Dověděl jste se, že není diktátor, jako diktátor.

Koho považujete za průměrného diktátora? Jak byste průměr počítal?

Jsou to např. tito?

"Geniální zločinci? Nacistickým špičkám měřili IQ, výsledky jsou šokující

Hodnotami nad 128 bodů se tehdy mohla pochlubit jen necelá 2 procenta populace. Průměr testovaných vysoce postavených nacistů byl právě 128. Znamená to, že jako celek patřili co do hodnoty IQ ke společenské špičce.

Jak si vedli jednotliví obvinění? Nejvyšší hodnoty dosáhl Hitlerův ministr průmyslu Hjalmar Schacht, tomu psychologové naměřili IQ 143. Hned za ním skončil rakouský nacistický kolaborant Arthur Seyß-Inquart s hodnotou 141.

O pomyslné třetí místo by se dělili velitel Luftwaffe Hermann Goering a velitel námořnictva a Hitlerův nástupce Karl Donitz, oba měli hodnotu IQ 138. Jeden z autorů východního holokaustu, jenž měl na svědomí životy miliónů Poláků a židů Hans Frank, dosáhl hodnoty 130.

Hitlerův ministr zahraničí Joachim von Ribbentrop měl hodnotu IQ jen o jeden bod nižší. Nejmenší IQ bylo naměřeno vydavateli štvavých antisemitských novin Juliu Streicherovi. I ten ale s hodnotou IQ 106 dosáhl alespoň průměrného výsledku."

Zdroj: https://euroz­pravy.cz/veda-a-technika/veda/223966-genialni-zlocinci-nacistickym-spickam-merili-iq-vysledky-jsou-sokujici/

Další odpovědi
Dochy

Řekl bych že poměrně vysoké… Musí mít nějakou morální vadu, aby aktivně chtěl být diktátorem, a pak slušné IQ, aby se jím dokázal stát.

anonym

To se ještě uvidí, reálně hrozí, že pokud se jím jednou stane Donald Trump, tak tato průměrná hodnota zaznamená výrazný propad …

Rokio

Nevím, ale Adolf Hitler byl génius. Měl IQ lehce nad 140 bodů.

elkon

Průměrný diktátor má průměrné IQ.

ivzez

Co míníte obratem „průměrný diktátor“?
U diktátorů podle mne hraje mnohem větší roli EQ.

independent

Rokio, kdes to vzal, on byl snad na IQ testu?

anonym

Pokud má ale pravdu Dochy, pak Donald presidentský režim jen tak nezavede – i když by moc rád aby všichni skákali jak píská. Morálních vad by se na něm našlo bezpočet ale druhou podmínku jen tak nesplní.

Dochy

Mno jo… Ale na trůn – tedy vlastně do křesla – se dostal, takže buď tam někde ta inteligence schovaná je, nebo si alespoň zařídil inteligenci externí. Kdo ví, čeho se ještě od něj dočkáme. A bacha, i génius může být debil (v tom modernějším smyslu slova)

Kolega tvrdí, že pokud si někdo dokáže nechat zkrachovat tři kasína na lukrativním místě, není to jen tak někdo, ten už k tomu musí mít extra předpoklady.