petka

Jaké formičky použít na čokoládové fondanty?

Chci udělat čoko fondanty,ale nemám na to silikonovou formu.Je možné na ně použít něco jiného,co bych mohla mít doma?Dělal jste to někdo?

Nejlepší odpověď
Nikkol

plastový vnitřek od bonboniery?

Další odpovědi
barnajka

Záleží, co si představuješ pod pojmem fondant :)
Setkala jsem se s tím, že lidi tímto výrazem označují čoko pralinky (a tak to asi pochopila i Nikkol)..
A nebo to může být druh pečenýho moučníku – vzhledově trošku připomínajícího muffinky.

Pokud teda chceš dělat čoko pralinky, ten vnitřek z bonboniéry je opravdu fungující klasika.
Pokud bonboniéru po ruce nemáš, jako další alternativa silikonu mě napadá třeba klasická forma (tvořítko) na ledový kostky. Hotovou pralinku bys z toho asi vyklepávala těžko, ale když tu formu vyložíš teňounkou potravinářskou folii a dokonale uhladíš, snad to pak půjde dostat ven.
Ale odzkoušeno to nemám, tak úspěch zaručit nemůžu :(
Pro 100% úspěch bych spíš doporučila jít do obchodu a tu silikonovou formu koupit – vyrábí se několik různých tvarů a cena se pohybuje už kolem 200 Kč.

A jestli jsi tím fondantem myslela pečený moučník, řešení je úplně jednoduchý: vymaž a vysypej menší šálky, poslouží ti úplně stejně jako formičky ze silikonu.
Nějaký recept na čokoládový fondant jsem ti namátkou našla – a je tam dokonce i ten fígl s hrnečky ;)
http://www.to­precepty.cz/re­cept/20112-hot-chocolate-fondant---coko-fontanka/