Kaxx

Jaké detoxikující čaje doporučujete?

Od jakých firem?

Nejlepší odpověď
annas

Doporučovat firmy je reklama, takže zřejmě by stejně někdo otázku smazal. Zeptejte se ve specializované prodejně, kde vám určitě poradí. Každý má jiné zkušenosti.

Nejlépe se dělá očistná kúra na jaře a na podzim. Zažívání je ovlivněno ročním obdobím, jak uvádí léčitel a najdete víc v odkazu.

Dvakrát ročně, na jaře a před nadcházející zimou, nastává podle pražského léčitele Romana Kindla čas pozměnit stravovací návyky. Důkladně očistit organismus, protože zažívání nefunguje po celý rok stejným způsobem: .

„Hlavní roli při podzimní i jarní čisticí kůře by měly hrát byliny,“ vysvětluje Roman Kindl. „Zvyšují výkonnost jater a ledvin, což jsou hlavní čisticí orgány. Byliny s obsahem saponinů (což jsou látky, které mají čisticí účinky, například zvyšují tvorbu moči) by zase měly uvolnit nečistoty z tkání, svaloviny a podkoží.“ Jaké byliny to

jsou? Pro játra například jablečník, měsíček nebo třezalka. Ledviny ovlivňují přeslička, vrbovka, plavuň nebo kopřiva, k saponinům se řadí bříza, divizna, podběl nebo petrklíč. Není třeba je nějak složitě shánět, bývají součástí běžně prodávaných bylinných čajů. Podzimní i jarní kúra má trvat šest týdnů.

Další informace – Bylinky vhodné pro očistné kúry

Po jakých bylinkách sáhnout v případě vaření nebo přípravy čajů? Které bylinky působí detoxikačně? Svými účinky je známá především kopřiva dvoudomá, kterou užíváme čerstvou i sušenou. Dá se použít do pomazánek, polévek, skvělý je z ní i kopřivový špenát. Stejně tak užijeme lístky pampelišky (smetánky lékařské) a sedmikrásky chudobky, obě skvěle doplní saláty všeho druhu. Výborný je také šťovík kyselý, opět jej přidáváme do salátů, jarních polévek, omáček, ale i jen tak na chléb namazaný máslem. Svými čistícími účinky je znám i česnáček lékařský.

http://clanky­.vareni.cz/de­tox-tela-jarni-ocistna-kura/
http://www.abe­cedazdravi.cz/al­ternativni-medicina/zimni-ocistna-kura-ano-ci-ne