dust8

Jaké/které architektonické styly vznikly v 21. století?

Nejlepší odpověď
annas

Teprve je začátek 21. století., některý styl se opakuje, něco se objeví nového atd.

V odkazu j architektura 20. a 21. století. Najdete i stavby, určitě jste některé vdiděl, třeba na fotografiích.

„Např.Opera v Sydney –tvarem organická architektura, detaily a materiálem jasný brutalismus“

"High-tech stále ještě frčí –u nás ale nemnoho. Lezoucí miminka D. Černého jsou pokusem stavbu zlidštit –ty jsou až z poč. nového tisíciletí

Neofunkcionalismus – návrat k oprvorepubli­kovému funkcionalismu.

Minimalismus – snaha vše co nejvíc zjednodušit na 4 zdi a velká okna. Vyznačuje se u nás tvorbou šedých krabic. Tento sen stále ještě sní většina našich architektů. V tomto stylu se dá ppstavit i kostel.

Protipól strohému funkcionalismu a minimalismu: organická architektura
Ač téměř nepoužívá pravé úhly, její hlavní charakteristika je vycházení z přírody a navazování na ni. "

https://is.mu­ni.cz/el/1431/­podzim2012/Z790­0/um/Architek­tura_20-21_stol.pdf

Další odpovědi
led

Pokiaľ sa pýtate na „21.století n.l“, tak to je zatiaľ budúcnosť, ale nebojte sa vzniknú nové architektonické štýly, aj na báze osídľovania vesmírnych telies (ak nás nepredbehne nejaký aliendrone)
Teraz je ešte len začiatok a súčasné „nové“ štýly sú vlastne prenosom z 20.storočia.