Gestas

Jaká SPZ bude následovat po 9AZ 9999?

Arne1: Když písmeno neoznačuje místní příslušnost, proč je ve Valašském Meziříčí nápadně častý výskyt vozů s písmenem Z a v Sokolově zase s písmenem K?

Nejlepší odpověď
Ušel ventil

Je to jednoduché -
buď se písmeno nahradí číslicí ( 11A 0001 ) (1AZ A001 ) (9A1 9999 už bylo)
nebo se číslice nahradí písmene, ( 1AA 0001 )

Ministerstvo dopravy si už poradí , jako vždy .

Gestas---- Z---- je v pořádku – Val. mez. patří do Zlínského kraje
a ------K------ je také v pořádku , Sokolov patří pod Karlovarský kraj.

Další odpovědi
Arne1

Za předpokladu, že ještě bude fungovat stávající tvar RZ (nikoliv SPZ, ty už jsou jen historické) tak je nejpravděpodobnější že místo „A“ se vezme nějaké další písmeno. RZ už dávno bohužel neoznačují místní příslušnost auta, takže to je skoro jedno co tam je.

Druhou možností je, že se v písmenko promění další cifra.

aliendrone

Vždyť je to fuk. Dnes můžeš mít na značce za bůra (x2 – potřebuješ 2 na auto značky) skoro COKOLIV – pokud to není urážlivé. I když… potkávám na desítce Audinu S8 (nejde přehlédnout, kanárkové žlutá – takové úlety jsou typické pro řidiče aut téhle značky ;) :) a ta měla značku:

HA CEPC1

Chvilku mi trvalo, než mi to došlo. :)

jardaize

U01 01UL
U01 01TP
středočeský kraj
S00 01KL
MB
PB
KO
KH...........­..........
U01 01LN
U01 01MO
U01 01CV............

cochee

Arne1: SPZ je stále korektní termín. „Registrační značka“ je pouze legislativní zkratka, viz Zákon č. 56/2001 Sb. o podmínkách provozu vozidel na pozemních komunikacích… atd., § 4 Registr silničních vozidel, odst. (1), písmeno c): „Registr silničních vozidel obsahuje evidenci … tabulek s přidělenou státní poznávací značkou (dále jen „registrační značka“).“