Shoehardt

Jaká soustava je vesmír?

Prosím o doplňující info, proč jste hlasovali tak, jak jste hlasovali.

Nejlepší odpověď
Kepler

jiná

Za soustavu Vesmír nelze považovat, to by musel mít definovány zákony. Je to pro nás zatím Chaos. Jestli jde o Vesmír otevřený a neomezeně expandující, nebo o Vesmír, který se jednou začne vracet zpět do Singularity, to zatím spolehlivě nevíme. To druhé by znamenalo, že Vesmír je záležitost periodická.

Další odpovědi
aliendrone

jiná

Pojem soustava z principu formuluje kategorizaci na JE ČLEN/NÁLEŽÍ či NENÍ ČLEN/NENÁLEŽÍ, dále i hranice a podobné prvky, kterým s vesmír vymyká.

Zatím víme pouze to, že vesmír zrychleně expanduje. Jo a Kepler nemá tak docela pravdu – vesmír, který se zhroutí sám do sebe (dopracuje se až do Velkého krachu) NEMUSÍ být periodický. ;) :D

ivzez

jiná

Chaotická a tajuplná.