Avatar uživatele
IvkaH

Jaká ocel je zejména u kuchyňských nožů nejlepší?

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? aliendrone před 884 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
led

Jaká ocel, hlavně jaké je její spracování a použití. Aby nedošlo k omylu.
Nejlepší je ta na sekyrce, co prosekne kost, no jó, taky hlavu. Přirozeně vepřovou, aby nedošlo k omylu… Víme?
Je tady někde ňákej vepřík?

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
cochee

No čím lepší, tím lepší :) jde o kompromis kvality a ceny takového nože, třeba nože z damaškových ocelí se v kuchyních moc nevídají…

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
JežíšKristus

Která*

Japonská

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
terry

Nejde jen o ocel. Ta je označena .
Důležitý je také způsob výroby.
Ten hodně určuje kvalitu. A také cenu.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Drap

Kvalitní dalmacenská ocel

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
aliendrone

Pokud je nůž jen z JEDNÉ oceli (jednoho druhu), tak se nemá smysl bavit ani o výborných, natož o nejlepších. Takový nůž může být leda tak „dobrý“ (na druhou stranu je zase o DOST lacinější).

U nožů (a obecně u nástrojů) nejde jen o použité materiály (chem. skladbu > viz legování ocelí), ale i o technologii výroby počínaje kompozicí (jádrové, vrstvenné atd.), způsobem zpracování (kování, lisování aj.) až po tepelné opracování (kalení, žíhání, popouštění) včetně chem. úprav (cementování, nitridování apod.).

Stejně tak se můžeš zeptat na to, který materiál je nejlepší na výrobu bot, chápeš? Je to prostě taková „malá věda“ (někdy až UMĚNÍ), ač to na první ohled není zřejmé. :)

Ovšem za to, že víš, že nože se vyrábí z oceli dávám otázce hvězdu. Holky zpravidla prostě vidí „jen železo“. ;) :D :D

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
elkon

Třeba nože od firmy Solingen.

Upravil/a: elkon

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Viktorie II.

Třeba zmiňovaný nůž Solingen se vyrábí z chrom molybdenové oceli.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Vercule

Jestli ti jde o kvalitu, tak se podívej na nože, co má Dellinger.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
majki636

Mám nože převážně z německé oceli, mají ergonomickou rukojeť a velmi dobře se s nimi pracuje https://dellin­ger.cz/cs/114-kuchynske-noze

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Betulka

Podle mě je nejlepší damašská ocel. Zkus se podívat na nabídku nožů tady v odkazu https://dellin­ger.cz/cs/114-kuchynske-noze . Mají velký výběr s velkou cenovou rozmanitostí, tam si určitě vybere každý.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
BarunkaKar

Já mám doma celkem hodně nožů a nejvíce mi vyhovuje Santoku od Dellinger, který má ostří z německé oceli DIN 1.4116. S tím se mi pracuje v kuchyni nejlépe.

Avatar uživatele
Vercule

Pěkný den, jaké nože doma preferujete? Jako myslím materiál. A od koho nože máte? A spokojenost?

Avatar uživatele
KaraskovaAl

Znáš značku dellinger. Ti mají dobré nože. A nabídku teda suprovou… :) Koukni se, mají i další příslušenství :)

Avatar uživatele
Cizecek.M

Ahojky :) Tak, myslím, že infa tady má docela dost… Tak by mě zajímalo, jaké ty nože jsi nakonec vybrala a koupila?

Avatar uživatele
Derrynka

No, já osobně teda preferuji kvalitu, která je v perfektním poměru s cenou… Už jsem viděla i nabídku, která byla vysloveně přepálená a kvalita nic moc… Já mám doma nože od Dellinger, protože jejich nabídka přesně sedí na moje kritéria výběru.

Avatar uživatele
Cizecek.M

No, já jsem na tom stejně :) Proto jsem si nechala poradit a taky jsem si u nich nože koupila. Ještě pokukuju pro chlapa po loveckým noži. Bude mít narozeniny a tohle by zcela jistě ocenil :)

Avatar uživatele
Cizecek.M

Ahoj, za mě rozhodně ocel. No, otázku jsi pokládala před nějakou dobrou… Jaké nože jsi nakonec vybrala a jak jsi spokojená?

Avatar uživatele
TominkaFuky

Holky, je tu hodně tipů, ale já bych se ráda zeptala na info ohledně nožů od profikuchar.cz. Jako ceny tam mají super, vypadají kvalitně, ale přeci jen osobní zkušenost je prostě nenahraditelná.

Avatar uživatele
KaraskovaAl

Ahoj, od nich nože doma máme a musím říct, že jsem naprosto spokojená. My máme ty od Ivo premier a musím říct, že mi vyhovuje to, že jsou ergonomické a hlavně jsou super proti pořezání.

Avatar uživatele
Vikki.vivi

Ahoj, rozhodně ocel. Ta se mi osvědčila maximálně. Mám nože od dellinger a musím říct, že jsem maximálně spokojená. Nože jsou perfektní, kvalitní :) Tak mrkni na nabídku.

Avatar uživatele
Derrynka

Na dellinger mají i brusné kameny. Docela mě zaujaly ty vodní brusné kameny… Nemáte s nimi zkušenost? Jak se s nimi pracuje?

Avatar uživatele
Vercule

Na dellinger jsem se dívala a mají moc hezkou nabídku. Můžeš doporučit přímo nějakou sadu kuchyňských nožů?

Avatar uživatele
Cizecek.M

Ahoj, za mě top kvalita jsou nože z oceli. Jinak já mám doma nože dellinger a s nimi jsem spokojená teda maximálně.

Avatar uživatele
Honzin8

Tak super, já jsem se na tuto značku taky koukala, tak jsem ráda, že jsem k ní našla info. Ráda bych celou tu jejich sadu :)

Avatar uživatele
Cizecek.M

No a co? Pořízeno? Spokonenost? Taky mám celou tu sadu a jsem nadšená.

Avatar uživatele
Viktorie II.

elkone, elkone, to se dělá, přepisovat odpověď? Proč nenapíšeš: Pepo já se spletla?😁

Avatar uživatele
Viktorie II.

elkon, vrať vysvědčeni do 9 třídy základní školy. Nikdo, ani ty děti z MŠ neznají ocel „Solingen“.🤦‍♀️🤣

Avatar uživatele
cochee

Když už se tady slovíčkaří, neexistuje ani ocel Solingen, ani nůž Solingen. Pokud na noži najdeš označení pouze slovo „Solingen“ a nic více, jedná se o fejk. Solingen je město v Německu a v Solingenu a okolí existuje několik výrobců, všichni používají pro označení svých výrobků název své firmy plus slovo Solingen, např. DOVO Solingen, Burgvogel Solingen atd. a spousta dalších již zaniklých firem (Paul Adrian s výrobky PEASO Solingen) – opakuji, když je na noži/břitvě/nůžkách vyznačeno pouze slovo Solingen, jde o padělek.

Avatar uživatele
aliendrone

led>>> Ó nejvýstavnější exemplářko Ďáblovy šperkovnice, to: „… prosekne kost, no jó, taky hlavu…“ je prostě NÁDHERNÁ odpověď. Palec! ;) :D :D

Ale já se bát nemusím, bo nejsem vepříkoidní. Jo to kdyby došlo na čuňata, hmm, nwm, nwm. Zvláště když si při jídle čtu (což zpravidla VŽDY), tak mohu čuníkoidně působit (servítek NEZBYTNÝ)! ;) :D :D

Avatar uživatele
led

aliendrone, chápem, aj „hladná“ kyselina dokáže tvoriť zázraky 🙂

Avatar uživatele
elkon

cochee – asi proto, že kuchyňské nože, se z damascénské oceli nevyrábí, protože by je asi málokdo zaplatil a pro ten účel by byly zbytečné.

Avatar uživatele
cochee

Ná proč myslíš, že jsem napsal to, co jsem napsal? 😁

Nový příspěvek