Bronzový

Jaká nejmenší velikost písma je ještě obecne čitelná pro většinu osob?

I kdyby si měli vzít brýle, ale ti co mají zrak v pořádku, aby nemuseli namáhat oči.

Jde o velikost písma na PC, které se pak vytiskne přes tiskárnu. Pokud z hlavy nevíte velikosti, tak si otevřete libovolný text. editor např. poznámkový blok, protože ten to má také a je součástí všech verzí Windowsu a něco napiště a kliknětě nahoře na formát a potom na písmo a zde je nastavení velikosti a dalších věci ohledně písma.

Nejlepší odpověď

Zlatý

Podľa tvorcov návodov a popisu tovaru stačí veľkosť písma 2mm.
Bežne používané najmenšie písmo vo Worde je Times New roman 8b. Doporučené je Times 10bodov

Další odpovědi:

Stříbrný

Někdo vidí i bez brýlí to nejdrobnější písmo, já si třeba sundám brýle a dívám se na drobný text zblízka, abych ho přečetl. No a když jsem si zkoušel oční cviky, že jsem sledoval stránku s postupně se zmenšujícím písmem, tak jsem při soustředění přečetl více než normálně.

Stříbrný

Nemyslíš, že to záleží na VZDÁLENOSTI, ze které písmo čteš? ;) :D :D Písmo 20 ArialBlack (bold) nepřečteš ze vzdálenosti 50m, leda s dalekohledem. Ale ne s tím Keplerovým. :) ;)

Zlatý

Standardně se pokud vím používá 8-10 pts pro běžný tisk, 6 už je hodně uhňácané. Kamarád kdysi tiskl nějaká taháky velikosti 3-4, ale to se už normálně číst nedá...

OK, 3 ještě přečtu, 2 už si domýšlím z kontextu. 6 jsem ochoten nabídnout k přečtení někomu koho znám a vím že je ochoten se tím zabývat. Ale už je to na hraně.

Diskuze k otázce

Zlatý

Dochy

Aliendrone: není-li uvedeno jinak, pak papíry které tisknu jsou lidem do ruky. Obvykle neřešíme plány k demolici uložené na plánovacím odboru někde u Alfi Centauri.

Stříbrný

aliendrone

Jo, tak by to MĚLO být. Schválně se někdy mrkni na formuláře pojišťoven. ;) :D

Zajímavé mi na tom přijde, že zde asi platí nějaká úměra - čím důležitější dokument, tím MENŠÍ písmenka na něm (alespoň v jeho části) musí být. :) U právnických listin (předtištěných) je to snad už standard. (leasingové smlouvy apod.) :D :D :D

Zlatý

led

a práve tie mikro a nanopísmenká sú najdôležitejšie.

Zajímavé otázky v kategorii Věda

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Věda

Zlatý annas 4068
Zlatý Kepler 1749
Zlatý Drap 1646
Zlatý quentos 1556
Zlatý mosoj 1506
Zlatý led 913
Zlatý marci1 889
Zlatý Lamalam 717
Zlatý gecco 709
Zlatý hanulka11 626

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.