dust8

Jaká nejmenší velikost písma je ještě obecne čitelná pro většinu osob?

I kdyby si měli vzít brýle, ale ti co mají zrak v pořádku, aby nemuseli namáhat oči.

Jde o velikost písma na PC, které se pak vytiskne přes tiskárnu. Pokud z hlavy nevíte velikosti, tak si otevřete libovolný text. editor např. poznámkový blok, protože ten to má také a je součástí všech verzí Windowsu a něco napiště a kliknětě nahoře na formát a potom na písmo a zde je nastavení velikosti a dalších věci ohledně písma.

Nejlepší odpověď
led

Podľa tvorcov návodov a popisu tovaru stačí veľkosť písma 2mm.
Bežne používané najmenšie písmo vo Worde je Times New roman 8b. Doporučené je Times 10bodov

Další odpovědi
Kelt

Někdo vidí i bez brýlí to nejdrobnější písmo, já si třeba sundám brýle a dívám se na drobný text zblízka, abych ho přečetl. No a když jsem si zkoušel oční cviky, že jsem sledoval stránku s postupně se zmenšujícím písmem, tak jsem při soustředění přečetl více než normálně.

aliendrone

Nemyslíš, že to záleží na VZDÁLENOSTI, ze které písmo čteš? ;) :D :D Písmo 20 ArialBlack (bold) nepřečteš ze vzdálenosti 50m, leda s dalekohledem. Ale ne s tím Keplerovým. :) ;)

Dochy

Standardně se pokud vím používá 8–10 pts pro běžný tisk, 6 už je hodně uhňácané. Kamarád kdysi tiskl nějaká taháky velikosti 3–4, ale to se už normálně číst nedá…

OK, 3 ještě přečtu, 2 už si domýšlím z kontextu. 6 jsem ochoten nabídnout k přečtení někomu koho znám a vím že je ochoten se tím zabývat. Ale už je to na hraně.

Dochy

Aliendrone: není-li uvedeno jinak, pak papíry které tisknu jsou lidem do ruky. Obvykle neřešíme plány k demolici uložené na plánovacím odboru někde u Alfi Centauri.

aliendrone

Jo, tak by to MĚLO být. Schválně se někdy mrkni na formuláře pojišťoven. ;) :D

Zajímavé mi na tom přijde, že zde asi platí nějaká úměra – čím důležitější dokument, tím MENŠÍ písmenka na něm (alespoň v jeho části) musí být. :) U právnických listin (předtištěných) je to snad už standard. (leasingové smlouvy apod.) :D :D :D

led

a práve tie mikro a nanopísmenká sú najdôležitejšie.