postcd

Jaká je záruka při předání auta do servisu?

Jakou chtít záruku při předávání vlastního auta do servisu a nebo jiných služeb cizímu člověku kdy auto bude více jak den z ruky? Je třeba dostat nějaký papír kde se zavazuje servisák k nějaké odpovědnosti aby to auto nebylo zcizeno apod.? Nechci být rejpal, ale auto stojí nemálo peněz na to jentak ho dávat kdejaké firmě..?

Nejlepší odpověď
zzzzz

Já dávám auto vždy jen do autorizovaného servisu, je to sice drahé, ale já mám drahé auto, tak s větší cenou počítám. Auto je vždy v garáži, nikdy nestojí někde ve dvoře, nebo dokonce před servisem na ulici. Vždy se sepíše smlouva, co chci na autě udělat a přibližný odhad ceny. Nikdy nedávejte do žádného servisu klíče od zpátečky nebo od zámku na volant a jiných bezpečnostních systému!!! Vždy jen ty od zapalování. Pokud někomu něco předáte, a máte na to smlouvu, tak za tu věc odpovídá. Servisy na to mají být pojištěné, ale asi všechny nejsou, proto užívám služeb jen těch značkových.
Doplňuji:
anyone kde jste přišel na to, že záruka na opravu je tři měsíce??? To máte taky z nějakého zákona??? Z kterého??? Já bych šla opravdu jen do toho prověřeného servisu. anyon ty zákony sice uvedl, ale než se pak roky soudit, to si raději trochu připlatím.

Další odpovědi
anyone

Pleteš si záruku (na opravu je 3 měsíce) a odpovědnost za auto při předání do servisu.
Je-li alespoň jeden z účastníků smluvního vztahu nepodnikatelem, řídí se takový vztah občanským zákoníkem, pokud se strany nedohodnou jinak (musí souhlasit všichni). Dejte ovšem pozor, abyste svůj souhlas s rozhodným právem nevyjádřili např. při podpisu záručního listu. §262/4 ObchZ dále výslovně stanoví, že na nepod-nikatele se mimo ObčZ vztahují i ustanovení jiných spotřebitelských předpisů, pokud je to v jeho prospěch.
http://busines­s.center.cz/bu­siness/pravo/ochra­na_spotrebite­le/otazky-odpovedi.aspx
http://www.spo­trebitel.cz/in­dex.php?option=com_con­tent&view=arti­cle&id=111238&ca­tid=112&Itemid=358
Co se týče odpovědnosti servisu za škodu, platí ust. §421 občanského zákoníku:
„Každý, kdo od jiného převzal věc, jež má být předmětem jeho závazku, odpovídá za její poškození, ztrátu nebo zničení, ledaže by ke škodě došlo i jinak.“
http://www.au­toweb.cz/odpo­vednost-za-skodu-poskozeni-auta-v-servisu/
Jak vyplývá z ustanovení § 540 odst. 2 obchodního zákoníku (zákona č. 513/1991 Sb.), za věc převzatou od objednatele do opatrování za účelem jejího zpracování při provádění díla nebo za účelem její opravy odpovídá zhotovitel jako skladovatel.
http://www.epra­vo.cz/top/clan­ky/odpovednost-zhotovitele-za-skodu-na-veci-pri-jejim-zpracovani-nebo-oprave-dle-obchodniho-zakoniku-48838.html

Zdroj: http://www.sa­git.cz/pages/le­xikonheslatxt­.asp?cd=151&typ­=r&refresh=yes&le­velid=oc_233.htm

cukrar

postcd, žádná zákuka Vás neochrání. Zbytečně nad tím přemýšlíte. Vezměte ověřený servis.

dusand

Anyone píše pravdu, záruka na opravu je 3 měsíce od podepsání dokladu nebo faktury. V servisech, kde to není ,,hele on je franta on to spraví'', si přijímací technik vyplní vše o autě, i o stavu jeho zevnějšku. Případné škrábánce nebo rýhy si zapíše na list, který vy podepíšete, a tím potvrzujete, že s tím co je na papíře souhlasí skutečnost a souhlasíte s předáním vozu servisu.

postcd

anyone: já si toto nepletu, pouze vy to neumíte pochopit
cukrar: ne, zbytečné to není

§421: pokud by to to auto poskytovatel služby ztratil, zmizelo, nikdo neví kam.
jak bych to mohl soudu dokázat že auto opravdu měl na starosti ten poskytovatel služby? pokud nemám žádný papír. Pokud musím mít papír tak se ptám jaký. to jest také předmětem otázky.