KateBeckett

Jaká je šance na přestěhování se z ČR do USA?

Když by měl člověk práci, jaká by to musela být aby se mohl přestěhovat do USA, třeba do New Yorku, a tam pracovat? Co všechno musí člověk udělat při stěhování, když nechce emigrovat?

Nejlepší odpověď
Kepler

Pokud chce zájemce legálně pracovat v USA, musí být držitelem zelené karty. Pro získání zelené karty je nutné mít velkou dávku štěstí – losuje se omezený počet v loterii. http://chcido­ameriky.cz/ze­lena-karta-do-usa-jeden-z-mala-zpusobu-jak-dlouhodobe-legalne-pobyvat-ve-spojenych-statech

Následný proces naturalizace má dost tvrdé podmínky.

Nabytí občanství tzv. „naturalizace“ je proces, kterým se držitel zelené karty stává občanem USA. Základní předpoklady nabytí amerického občanství jsou následující:

  1. Žadatel musí být držitelem zelené karty s trvalým pobytem v USA.
    1. Trvalý pobyt v USA musí trvat minimálně 5 let, výjimkou jsou manželé amerických občanů, kteří mohou zažádat o občanství již po 3 letech trvalého pobytu a manželství v USA.
    2. Žadatel neopustil území USA na dobu delší než 6 měsíců ode dne nabytí zelené karty.
    3. Fyzická přítomnost žadatele musí být minimálně 2, 5 roku ode dne nabytí zelené karty.
    4. Žadatel musí mít trvalý pobyt ve státě kde o občanství žádá po dobu minimálně 3 měsíců.
  2. Žadatel musí prokázat schopnost číst, psát, mluvit plynulou angličtinou.
    1. Žadatel musí prokázat znalosti americké historie a politického zřízení.
    2. Žadatel musí prokázat dobrý morální charakter, bezúhonnost, a oddanost vůči Ústavě USA.
    3. Žadatel musí prokázat zletilosti, tzn. 18 let.

Jinak pro krátkodobou práci v USA lze využít služeb některé z mnoha zprostředkova­telských agentur.

Další odpovědi
dudu

Pokud opravdu míníš pracovat, nemusíš harcovat kamsi do USA. Z vánočního pokecu pana prezidenta plyne, že naše ekonomika právě nabízí cca 140 tisíc volných pracovních míst! Přestaň být vybíravý a s chutí za tučným výdělkem.

df

Pokud se clovek skutecne rozhodne dosahnout urciteho cile a jde si za nim, tak je jeho dosazeni pouze otazkou casu!

X4X4

Máš 100% šanci. Všechno, co chceš, dokážeš a i když tě každý bude odrazovat. Vždy to nějak jde.

Zvědavý

Myslím si, že tam žijí tisíce lidí bez občanství jen se zelenou kartou. Jeden takový řekl bych dobrý příklad: Arnold Schwarzenegger se do USA přistěhoval 1968 a občanství až v roce 1983.

Zvědavý

Kepler: tohle vše mi přijde naprosto neuvěřitelné, když do Ameriky týdně přichází tisíce migrantů. A to s tou loterií je pravda ? Když tam chci žít a pracovat tak o to musím „soutěžit“ v nějaké hloupé loterii ?!

Kepler

Asi se jedná o ilegální migranty z Mexika apod., těch je tam spousta – levná pracovní síla. Ta loterie skutečně existuje, američani se snaží přistěhovalectví co nejvíce regulovat. Prý ještě existuje několik málo dalších způsobů, ale po nich jsem už nepátral.