anynka8

Můžu se přestěhovat do New Yorku, ale ne na 1–2 roky, ale na furt … nebo si musím tam někoho vzít?

Můžu se normálně odstěhovat do new yorku? někdo říká že se tam musím vdát abych tam mohla být… je o pravda?
Doplňuji:
já totiž nevím.. chtěla bych se tam odstěhovat ale …někdo říkala že se tam musím vdát. je to pravda?

Nejlepší odpověď
chudst

Mate dve moznosti – pokud si nekoho vezmete, pak se tusim automaticky stavate obcankou Spojenych statu – je to tudiz nejjednodussi verze. Pokud si nikoho brat nechcete, musite holt o trvaly pobyt zazadat. A neudeluji ho rozhodne vsem. Dnes uz ne.

Další odpovědi
Ella

do USA musíš mít vízum, které se uděluje na základě toho, proč tam jedeš, a musíš ho obnovovat, protože tě jinak vyhostí. Klidně tam můžeš žít, ale jako občan jiného státu nemáš tolik práv jako američan, máš omezené možnosti, proto je lepší jet do USA a vzít si Američana/ku, protože získáš zelenou kartu a staneš se právoplatným občanem USA. V USA není běžnou praxí, že cizinec na požádání dostane občanství, ale třeba tam existuje také něco jako trvalý pobyt, ale spíš ho dávají na studium. Prostě být cizincem v USA je těžké – proto je lepší stát se občanem.