misskas

Jakým způsobem cestuje pohled do USA hozený do schránky?

Včera jsem poslal pozdrav do USA a dal jsem na něj známku za 30kč ale hodil jsem ho do schránky, tudíž jsem na poště nezvolil cestu lodí nebo letadlem. Jakým způsobem to tam dojde bez zvolení cesty?
Doplňuji:
Myslím tím že jsem poslal pohled z ČR do USA. Ne z USA do ČR. ale děkuju za odpovědi.

Odpovědi
Lamalam

Pohled vhozený do schránky v USA (Aljaška) v pondělí byl doručen do ČR (Karlovy Vary) ve čtvrtek, takže lodí to asi nebylo.
Doplňuji:
Opačným směrem to jsou taky 4 až 5 dní, takže taky letadlo.

Zdroj: Vlastní zkušenost

LysoňXXX

To z té schránky vytáhne pracovník nasa a následně kvůli jednomu pohledu poletí raketoplán a doručí ho během chvilky :) Samozřejmě, že letadlem.. Někde to trvá jinak. Mě z Vancouveru (Canada) to trvalo 4 dny a třeba z Bombaje (Indie) víc jak týden. Turecko 3 dny a Belgie druhý den.

led

Táto otázka tu už bola dávnejšie zodpovedaná.
Zjednodušená schéma:(neudávam distribučné mestá)
1 – Poštové auto vyzbiera poštu zo schránok a prevezie na prislušnú poštu.
2 – vytriedená pošta na odoslanie mimo obce sa hromadne premiestni na obvodnú (krajovú) poštu autom
3 – ak je k dispozícii vlak, naloží sa do poštového vagóna a prevezie do centrálnej poštovej rozdeľovni
4 – letecká pošta letí lietadlom. Obyčajná sa dopraví (opäť vlakom) do námorného prístavu a prevezie sa loďou do vstupnej centrálnej poštovej rozdeľovni USA
5 – tu sa postupuje opačným postupom ako pri exporte.