Avatar uživatele
ela2

Jaká je pracovní doba učitele dle zákona?

Má ředitel právo upravit pracovní dobu? Musí učitel(dle nařízení ředitele školy) setrvat déle na pracovišti i když má odučeno a připraveno na další den?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 3Pro koho je otázka zajímavá? kropitko, annas, Markéta S. před 5076 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
annas

Pracovní doba učitele je stejně dlouhá jako u ostatních pracujících (40 hodin týdně). Učitel má přidělený úvazek, tedy odučí týdně tolik a tolik hodin včetně suplování, zastupování apod.
Ředitel může nařídit, aby si učitel ve zbytku pracovní doby dělal ve škole přípravy, opravoval domácí úkoly, vypracovával různá hlášení, dokumentaci atd.
Je pravda, že většina ředitelů netrvá na tom, aby učitel pobýval ve škole po celou pracovní dobu, kterou stanovil ZP. Občas se to ale stává.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
kropitko

Otázkou pracovní doby se zabývá Zákoník práce, konkrétně paragraf 78 až 92. Ten ustanovuje maximální délku pracovního týdne na 40 odpracovaných hodin.
to Martina1,podle mého,je ta půl hodina na oběd a nezapočítává se do pracovní doby

Zdroj: http://www.su­perkariera.cz/po­radna/pracovni-pravo/spravna-pracovni-doba.html

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
martina1

To nevím,ale asi jsem měla být učitelkou.Když mám v práci lidi převázané,vše uklizené a připravené na druhý den,tak tam stejně musím sedět do 15:00.Jinak by mi chyběly hodiny a pomůžu aspoň ostatním.Neměl by i učitel mít pracovní dobu 8.5hodin denně?
Doplňuji:
K té plůhodině.Ze zákona máme na 30 minut na oběd nárok,ale chtěla bych vidět pacienty,kdybychom prostě zabouchli dveře a šly se najíst.Jíme zapochodu a většinou po druhé hodině,kdy už je klid,co se dá dělat…

Upravil/a: martina1

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
ela2

Pro Martinu1. Asi nevíte ,co práce učitele je.A asi Vám tedy nic neříká přímá výchovná a nepřímá výchovná činnost. Má práce obnáší víc času(12–15 hod.) než vaše 8,5 hodiny.Ale i tak bych neměnila.

před 5074 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek