Kačerov

Jaký je kořen ve slově “nařízení”?

Prosím o pomoc. Nejsem si jistá jaký je přesně kořen ve slově nařízení. Děkuji moc za odpovědi.

Nejlepší odpověď
annas

i když si nejste jistá, napište, co si myslíte. Zkontroluji.

Uvědomte si, co kořen je, zda je ve slově předpona, přípona, koncovka atd. vytvořete si příbuzná slova a uvidíte, co se v nich opakuje.

Kačerov

Myslím si, že je to „říz“.

annas

Ano. Pokud se neučíte poznávat kořen původní, který je u řídit = řiď.