Avatar uživatele
sesednizkola

Jak se jmenuje nejnapínavější kniha, kterou jste četli?

Nějaká knížka, která Vám utkvěla v hlavě a od které jste se nemohli odtrhnout? Moc knížek jsem nepřečetl, ale teď mám takový období. Moje vůbec první knížka, kterou jsem v životě sám přečetl, byla „Utekl jsem z Osvětimi“ od Vrby, nemohl jsem se odrhnout, jak to bylo napínavé a čtivé.

Když k odpovědi přidáte ještě doporučení na něco ve stylu toho Vrby nebo třeba Quo Vadis, tak budu rád.

Zajímavá 9Pro koho je otázka zajímavá? ten který je, quentos, Elk, johana 56, briketka10, zzzzz, Lamalam, nyjono, Medulka.013 před 2646 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Elk

Orwell – 1984 . Velký bratr nás sleduje. Napsaná v roce 1953 o tom, čeho jsme dnes svědky na každém kroku i kliku na PC.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
briketka10

Historie trestu smrti:
http://www.da­tabazeknih.cz/kni­hy/historie-trestu-smrti-18581
......
Už jsem to tu jednou psala. V dětství se mi líbila kniha:
Strašidlo cantervillské, jako malá jsem té knžce moc
nerozuměla. Bylo mě nějak líto, ale v pubertě jsem si
ji četla znovu a porozuměla více.

http://www.da­tabazeknih.cz/kni­hy/strasidlo-cantervillske-3404?c=all

https://www.go­ogle.cz/search?q=stra%C5­%A1idlo+canter­villsk%C3%A9&b­iw=1038&bih=472&sou­rce=lnms&tbm=is­ch&sa=X&ved=0a­hUKEwikspvQzeP­RAhXHK8AKHYxNDPAQ_A­UIBigB#imgrc=1NfFFx-nfaByxM%3A

Upravil/a: briketka10

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
ten který je

Tak třeba román který napsal John Wyndham – Den trifidů,nebo válečný román Františka Fajtla – sestřelen.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
quentos

Těžko vybírat. Ale mezi nejnapínavější by rozhodně patřila „Sám v požáru světovém“ Theodora Šlechty, dále již zmíněná „1984“ G. Orwella a z dětských let nezapomenutelný „Danny – mistr světa“ R. Dahla.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Lamalam

Takových bylo víc, jenom namátkou: Den trifidů, Kmen Andromeda, Vlna, Malevil apod.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Nuk nuk

Nejsem sice prvotřídní knihomol, ale napínavých knih jsem četla určitě několik. Teď takhle „z fleku“ mě z oblasti beletrie napadá třeba Střetnutí od Franka Perettiho nebo Exodus od Leona Urise.
Pokud bych měla zalovit i v přečtené literatuře faktu, pak by to byla nedávno přečtená Záhada Wallenberg od Rudolfa Strobingera. Pokud Vás zajímá problematika holokaustu, druhá svetová válka apod., pak mohu doporučit právě tu nebo výše zmíněný Exodus.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
bolak

Když jsem byl na základce služba na pomůcky, četl jsem deník svojí učitelky, který měla schovaný v kabinetě v zamčeným šuplíku. To je taky nerozum, zamknout si šuplík a pak dát cizímu člověku do ruky klíče.

1 NominaceKdo udělil odpovědi nominaci?zzzzz Nahlásit

Avatar uživatele
nyjono

Trifidi jsou dost dobrá knížka. Mnohem lepší než film.
A … nevím, jestli přímo napínavá, ale Přelet nad kukaččím hnízdem. I když film je taky slušný.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
martin319

Zákon smečky

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
pafko

Radek John – Memento

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Sini-Minis

Už zmíněný Malevil (autor: Robert Merle) a taky Den trifidů (John Wyndham), dál třeba Zpěv Drozda (Walter Tevis) – po všech zmíněných jsem po letech sáhla opět, abych si je oživila a přečetla znovu :)
Mám celkově ráda sci-fi a zajímá mě „postapokalyptická“ vize světa. Teď začínám číst Silo (první z trilogie právě zmíněného tématu)… tak jsem zvědavá.

Upravil/a: Sini-Minis

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
tobby

Teď si honem nevybavím, která byla nejnapínavější, ale mezi ně patří určitě Operace Norsk Hydro podle skutečné události.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Demian Hesse

Osobne pre mňa je to všetko od Hermanna Hesseho.
Výborný bol Suskindov ParfeM, či Nekroskop – Brain Lumley.
Keď sa niekomu páči Orwel tak by mal poznať jeho učiteľa menom Aldous Huxley – a napr . Jeho Brand new world – Prekrasny novy svet . ak ho nepozná tak by ho spoznať mal.
Z Cz-SK tvorby stojí za to aj Invalidný soúrozenci od Egona Bondyho alebo Výrobca šťastia od Vladimíra Mináča.

Upravil/a: Demian Hesse

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Jan Kunčar

Thomas R.Scortia, Frank M.Robinson, Prométheus v plamenech.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
SEOguru

Kadejakú beletriu mám najradšej: https://www.ik­niha.sk/knizna-kategoria/beletria/

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Lamalam

nyjono > Přelet nad kukaččím hnízdem je název filmu, knižní předloha se jmenuje „Vyhoďme ho z kola ven“.

před 2641 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
pusinka50

Už jsem chtěla psát včera, že doporučuju Den Trifidů. Zkusím si udělat čas a pohrabat v paměti o dalších knihách:-)

před 2645 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek