zjentek

Jaká guma je dle vás nejvhodnější do praku, aby byl extrémně účinný? Typ? Tvar? Průměr?

Letecká, rybářská, kulatá, placatá, 1mm, 10mm, jednu silnější, dvojitou slabší…

Nejlepší odpověď
iceT

Tatík si dával do praku, když si ho vyráběl tuhle nebo podobnou
https://usumce­.cz/prislusen­stvi-doplnky/19406-letecka-guma-hranata-6x6-1m-8522500000226­.html?gclid=CjwKCAj­wlIvXBRBjEiwAT­WAQIt-w00sa9tXdaNMssn1xBcY­COCF-047KdjiPUND7jlh6i­ilgx-wGxhoCSOIQAvD_BwE

Další odpovědi
Sutekh85

Ahoj! Nejlepší a nejužívanější guma součastnosti do praků je guma na cvičení THERABAND dělá se v různých barvách dle síly a nejvíce užívaná je ZLATÁ..... požívají ji snad všichni profíci… já ji též vyzkoušel a je to paráda (má strašně velkou rychlost a takový prak už se dá používat i na lov (V USA tím skutečně loví králíky,bažanty a jiná malá zvířata… kdybys nesehnal THERABAND tak ještě slušná je Kulatá vevnitř dutá… Trocha teorie: U gumy je důležité jednak rychlost jakou se guma dokáže smrštit (čím rychleji tím lépe že?) a pak taky její tvar, tlusté gumy jsou k ničemu, neboť vlákna gumy uvnitř se při nátahu natahují méně než vlákna na povrchu a pří vypuštění střely a prudkém smršťování vnitřní,méně napnutá vlákna gumu brzdí..... A to nechceme, proto se zásadně používají gumy trubičkové nebo ještě lépe placaté anebo ještě úplně nejlépe- placaté, tenké a ve svazku.....zároveň je důležité aby gumu nebrzdila žádná váha kromě střely a proto je potřeba udělat kapsičku na střelu co nejmenší a nejlehčí… Lovu zdar! Plechovky třeste se!