Kryšpín

Jaká by byla výše trestu za zabití čerpadláře v době budování komunismu?

Čerpadláře neb čerpadlářky.

Možná mírný, /tak 8 let bude sekat latinu a za dvě třetiny venku/ zastřelení čerpadlářky bude polechčující okolnost, neměl nabitou zbraň nabíjel před výstřelem, čerpadlářka mohla po něm něco hodit, případně urazit nadávkou vyprovokovat, komplic měl provaz a sprej budou se hájit, že neměli v úmyslu zabít. A pokud má střelec prachatého taťuldu vezme VIP právníky, bude několik odvolání, znaleckých posudků a může vyjít s podmínkou, poněvadž pravděpodobně byl nahulenej a tím nepřítečnej.

Nejlepší odpověď
Alesh

Asi myslíš spíš vraždu než zabití, že?
Jsem právnický laik, ale předpokládám, že sazby za trestné činy se nijak dramaticky neměnily, tj. bude ta sazba nejspíš stejná nebo hodně podobná. Akorát byl zrušen trest smrti a za jednu vraždu by ji ten pachatel stejně nedostal.

Další odpovědi
ivzez

Podobná jako nyní.
Akorát by navíc hrozil trest smrti.

Edison

O vině a trestu rozhoduje soud. A tak to bylo i za sociálismu.