Šotek 76

Jak zvednout kuchyňskou linku o 2,5cm kvůli pračce…Nevejde se?

Nejlepší odpověď
aliendrone

Kdysi jsem řešil podobný problém, ale s myčkou. Našel jsem jednodušší řešení > sundal (odšrouboval)¨jsem z ní vrchní dekl (tloušťka cca 2cm) a nožičky (skoro další cenťák), vlezla se tam pak „jak do maminy“. :)

Další odpovědi
elkon

Myslím, že každý zásah bude paskvil. Pokud nemáš standardní výšku linky. Zřejmě máš něco udělané špatně, protože pračka i myčka se běžně do kuchyňské linky vejde. Stačí sejmout horní desku. Bývá to tak už z výroby, právě pro ten účel, aby mohla stát samostatně, nebo vestavěná do linky. Je ale možné, že ne každý výrobce to má ale takto.

led

Sú pračky zabudovateľné do linky, tie sú vlastne bez „vonkajšieho obalu“ tj vrchná doska a prípadne bočné steny. Ich výška a šírka je podľa „noriem“ vnútorných priestorov kuchynskej linky.
V prípade použitia samostatnej pračky, prípadne iného elektrického spotrebiča, väčšinou stačí zdemontovať vrchný obal, prípadne aj bočnice a ponechať len čelo a samotný prístroj (pračku) aj s nosným spodkom zasunuť do daného priestoru. Potom už treba len klasické „kozmetické“ úpravy, sem tam niečo pritiahnúť, doklepnúť a hlavne nezabudnúť pred zasunutím prístroja do priestoru zapojiť potrebné prívody a odvody. „Zábudlivci všetkých krajín spojte sa!“

Dochy

Nepíšeš typ, výrobce, způsob konstrukce…
Třeba jedna možnost od Ikey jsou skříňky na stavitelných nožičkách. Takže stačí povolit šrouby u stěny a pak postupně potupně hezky vleže přizvedávat nožičku po nožičce milimetr k milimetru…